İngiltere
League Two •
14.03.2026 — 18:00
Cambridge United
Elo: 1540λ (Beklenen Gol): 1.58
5 - 0
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Gillingham
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 1.07
Model Güven Derecesi:
%77
Cambridge United - Gillingham mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.58, Dep: 1.07 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Cambridge United %48.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %49.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %53.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %68.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Cambridge United xG
1.95
Dengeli
Gillingham xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%48.2
X (Beraberlik)
%26.9
2 (Deplasman)
%24.9
Çifte Şans 1X: %75.1
Çifte Şans X2: %51.8
Çifte Şans 12: %73.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.0
0.5 Alt: %8.0
1.5 Üst: %75.1
1.5 Alt: %24.9
2.5 Üst: %49.4
2.5 Alt: %50.6
3.5 Üst: %27.5
3.5 Alt: %72.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%53.1
KG Yok
%46.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.8
1-0
%10.3
2-1
%9.4
2-0
%8.8
0-0
%8.0
0-1
%6.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.6
İY X: %43.3
İY 2: %21.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %68.8
İY 0.5 Alt: %31.2
İY 1.5 Üst: %34.2
İY 1.5 Alt: %65.8
İY 2.5 Üst: %11.8
İY 2.5 Alt: %88.2
İY 3.5 Üst: %3.2
İY 3.5 Alt: %96.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.26
+
Dep
4.02
=
Toplam
9.28
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %58.1
8.5 Alt: %41.9
9.5 Üst: %45.0
9.5 Alt: %55.0
10.5 Üst: %32.8
10.5 Alt: %67.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.27 Korner (Ev: 2.42, Dep: 1.85)
İY 4.5 Üst: %42.4
İY 4.5 Alt: %57.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %59.4 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %28.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.4
Ev: 13.7 • Dep: 9.7
İsabetli Şut
8.2
Ev: 4.9 • Dep: 3.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %64.1
21.5 Alt: %35.9
23.5 Şut Üst: %47.7
23.5 Alt: %52.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %57.4
7.5 Alt: %42.7
8.5 İsabetli Üst: %43.4
8.5 Alt: %56.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiCambridge United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Gillingham
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Cambridge United (-0.50)
@2.08
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Gillingham (+0.50)
@1.92
%52.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.04
%49.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.96
%50.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.99 | %25.1 | %0.0 | @1.33 | %74.9 |
| -1.25 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.39 | %71.7 |
| -1.00 | @3.08 | %32.5 | %22.9 | @1.48 | %67.5 |
| -0.75 | @2.43 | %41.2 | %0.0 | @1.70 | %58.8 |
| -0.50 Ana Hat | @2.08 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
| -0.25 | @1.80 | %55.5 | %0.0 | @2.25 | %44.5 |
| 0.0 | @1.52 | %65.8 | %27.1 | @2.92 | %34.2 |
| +0.25 | @1.41 | %71.2 | %0.0 | @3.47 | %28.9 |
| +0.50 | @1.33 | %75.1 | %0.0 | @4.01 | %25.0 |
| +0.75 | @1.23 | %81.3 | %0.0 | @5.33 | %18.8 |
| +1.00 | @1.13 | %88.6 | %15.3 | @8.74 | %11.4 |
| +1.25 | @1.12 | %89.5 | %0.0 | @9.52 | %10.5 |
| +1.50 | @1.11 | %90.3 | %0.0 | @10.31 | %9.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.40 | %71.2 | %0.0 | @3.47 | %28.8 |
| +2.00 | @1.51 | %66.2 | %25.9 | @2.96 | %33.8 |
| +2.25 | @1.77 | %56.4 | %0.0 | @2.29 | %43.6 |
| +2.50 Ana Hat | @2.04 | %49.1 | %0.0 | @1.96 | %50.9 |
| +2.75 | @2.34 | %42.8 | %0.0 | @1.75 | %57.2 |
| +3.00 | @2.89 | %34.7 | %22.1 | @1.53 | %65.3 |
| +3.25 | @3.29 | %30.4 | %0.0 | @1.44 | %69.6 |
| +3.50 | @3.70 | %27.0 | %0.0 | @1.37 | %73.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.0% | 6.7% | 4.1% | 1.5% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 10.3% | 12.9% | 6.4% | 2.3% | 0.6% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.9% | 9.5% | 5.1% | 1.8% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 4.7% | 5.0% | 2.7% | 1.0% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.8% | 2.0% | 1.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Cambridge United — Son 5 Maç
B
vs Gillingham (D)
1 - 1
G
vs Brighton U21 (E)
1 - 0
G
vs Gillingham (D)
0 - 4
M
vs Gillingham (D)
1 - 0
M
vs Gillingham (E)
0 - 2
Gillingham — Son 5 Maç
B
vs Cambridge United (E)
1 - 1
B
vs Shrewsbury (D)
3 - 3
M
vs Cambridge United (E)
0 - 4
G
vs Cambridge United (E)
1 - 0
B
vs Shrewsbury (E)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 26.12.2025 | League Two | Gillingham | 1 - 1 | Cambridge United |
| 25.07.2023 | Friendlies Clubs | Gillingham | 0 - 4 | Cambridge United |
| 08.02.2022 | League One | Gillingham | 1 - 0 | Cambridge United |
| 28.09.2021 | League One | Cambridge United | 0 - 2 | Gillingham |
| 08.12.2020 | EFL Trophy | Cambridge United | 2 - 0 | Gillingham |