Malezya
Challenge League •
25.04.2026 — 19:00
FC WIL 1900
Elo: 1498λ (Beklenen Gol): 1.57
2 - 2
Tamamlandı
İY: 2 - 1
FC Aarau
Elo: 1470λ (Beklenen Gol): 2.05
Model Güven Derecesi:
%80
FC WIL 1900 - FC Aarau mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.57, Dep: 2.05 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Aarau %48.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %70.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %69.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %49.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC WIL 1900 xG
1.95
Dengeli
FC Aarau xG
2.04
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%29.3
X (Beraberlik)
%22.6
2 (Deplasman)
%48.1
Çifte Şans 1X: %51.9
Çifte Şans X2: %70.7
Çifte Şans 12: %77.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.6
0.5 Alt: %3.4
1.5 Üst: %88.3
1.5 Alt: %11.7
2.5 Üst: %70.1
2.5 Alt: %29.9
3.5 Üst: %48.9
3.5 Alt: %51.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%69.7
KG Yok
%30.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.3
1-2
%8.8
2-2
%7.0
2-1
%6.8
1-3
%6.0
0-2
%5.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %25.7
İY X: %36.7
İY 2: %37.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %79.4
İY 0.5 Alt: %20.6
İY 1.5 Üst: %49.2
İY 1.5 Alt: %50.8
İY 2.5 Üst: %22.2
İY 2.5 Alt: %77.9
İY 3.5 Üst: %8.0
İY 3.5 Alt: %92.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.25
+
Dep
6.12
=
Toplam
11.37
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %79.9
8.5 Alt: %20.1
9.5 Üst: %69.8
9.5 Alt: %30.2
10.5 Üst: %58.3
10.5 Alt: %41.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.23 Korner (Ev: 2.41, Dep: 2.81)
İY 4.5 Üst: %59.9
İY 4.5 Alt: %40.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %34.1 |
Eşit: %11.6 |
Dep: %54.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.3
Ev: 13.6 • Dep: 15.7
İsabetli Şut
10.2
Ev: 4.9 • Dep: 5.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %93.1
21.5 Alt: %6.9
23.5 Şut Üst: %86.1
23.5 Alt: %13.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %80.0
7.5 Alt: %20.0
8.5 İsabetli Üst: %69.2
8.5 Alt: %30.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC WIL 1900
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Aarau
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC WIL 1900 (+0.50)
@1.90
%52.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Aarau (-0.50)
@2.11
%47.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.91
%52.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.20 | %13.9 | %0.0 | @1.16 | %86.1 |
| -1.25 | @6.64 | %15.1 | %0.0 | @1.18 | %85.0 |
| -1.00 | @6.09 | %16.4 | %15.5 | @1.20 | %83.6 |
| -0.75 | @4.26 | %23.5 | %0.0 | @1.31 | %76.5 |
| -0.50 | @3.40 | %29.4 | %0.0 | @1.42 | %70.6 |
| -0.25 | @3.01 | %33.2 | %0.0 | @1.50 | %66.8 |
| 0.0 | @2.62 | %38.2 | %23.1 | @1.62 | %61.8 |
| +0.25 | @2.16 | %46.3 | %0.0 | @1.86 | %53.7 |
| +0.50 Ana Hat | @1.90 | %52.5 | %0.0 | @2.11 | %47.5 |
| +0.75 | @1.71 | %58.5 | %0.0 | @2.41 | %41.5 |
| +1.00 | @1.52 | %66.0 | %20.4 | @2.94 | %34.1 |
| +1.25 | @1.43 | %69.8 | %0.0 | @3.31 | %30.2 |
| +1.50 | @1.37 | %72.9 | %0.0 | @3.69 | %27.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.15 | %86.8 | %0.0 | @7.55 | %13.3 |
| +2.00 | @1.17 | %85.2 | %18.6 | @6.77 | %14.8 |
| +2.25 | @1.31 | %76.5 | %0.0 | @4.25 | %23.5 |
| +2.50 | @1.44 | %69.4 | %0.0 | @3.26 | %30.7 |
| +2.75 | @1.52 | %65.6 | %0.0 | @2.91 | %34.4 |
| +3.00 | @1.64 | %60.9 | %21.7 | @2.55 | %39.1 |
| +3.25 | @1.87 | %53.5 | %0.0 | @2.15 | %46.5 |
| +3.50 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %0.0 | @1.91 | %52.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.4% | 5.0% | 5.7% | 3.9% | 2.0% | 0.8% |
| 1 Gol | 3.7% | 9.5% | 9.0% | 6.2% | 3.2% | 1.3% |
| 2 Gol | 3.4% | 7.0% | 7.1% | 4.9% | 2.5% | 1.0% |
| 3 Gol | 1.8% | 3.6% | 3.7% | 2.5% | 1.3% | 0.5% |
| 4 Gol | 0.7% | 1.4% | 1.5% | 1.0% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.5% | 0.5% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
FC WIL 1900 — Son 5 Maç
B
vs FC Aarau (D)
2 - 2
M
vs FC Aarau (D)
2 - 0
M
vs FC Aarau (E)
1 - 3
G
vs FC Aarau (D)
2 - 4
B
vs FC Aarau (E)
2 - 2
FC Aarau — Son 5 Maç
B
vs FC WIL 1900 (E)
2 - 2
G
vs FC WIL 1900 (E)
2 - 0
G
vs FC WIL 1900 (D)
1 - 3
M
vs FC WIL 1900 (E)
2 - 4
B
vs FC WIL 1900 (D)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 07.02.2026 | Challenge League | FC Aarau | 2 - 2 | FC WIL 1900 |
| 24.10.2025 | Challenge League | FC Aarau | 2 - 0 | FC WIL 1900 |
| 01.08.2025 | Challenge League | FC WIL 1900 | 1 - 3 | FC Aarau |
| 09.05.2025 | Challenge League | FC Aarau | 2 - 4 | FC WIL 1900 |
| 16.03.2025 | Challenge League | FC WIL 1900 | 2 - 2 | FC Aarau |
| 24.11.2024 | Challenge League | FC Aarau | 1 - 1 | FC WIL 1900 |
| 26.07.2024 | Challenge League | FC WIL 1900 | 2 - 2 | FC Aarau |
| 17.05.2024 | Challenge League | FC Aarau | 0 - 4 | FC WIL 1900 |