Andorra
1a Divisió •
23.05.2026 — 21:30
Sporting Escaldes
Elo: 1413λ (Beklenen Gol): 1.50
1 - 3
Tamamlandı
Esperança d'Andorra
Elo: 1541λ (Beklenen Gol): 2.26
Model Güven Derecesi:
%44
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Sporting Escaldes - Esperança d'Andorra mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.50, Dep: 2.26 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Esperança d'Andorra %54.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %72.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %75.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sporting Escaldes xG
1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Esperança d'Andorra xG
2.35
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.50 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%24.6
X (Beraberlik)
%21.3
2 (Deplasman)
%54.1
Çifte Şans 1X: %45.9
Çifte Şans X2: %75.4
Çifte Şans 12: %78.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.0
0.5 Alt: %3.0
1.5 Üst: %89.5
1.5 Alt: %10.5
2.5 Üst: %72.4
2.5 Alt: %27.6
3.5 Üst: %51.7
3.5 Alt: %48.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.1
KG Yok
%29.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%8.9
1-1
%8.5
1-3
%6.7
2-2
%6.7
0-2
%6.0
2-1
%5.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %22.9
İY X: %35.5
İY 2: %41.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %80.5
İY 0.5 Alt: %19.5
İY 1.5 Üst: %51.1
İY 1.5 Alt: %48.9
İY 2.5 Üst: %23.7
İY 2.5 Alt: %76.3
İY 3.5 Üst: %8.8
İY 3.5 Alt: %91.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.1
+
Dep
6.57
=
Toplam
11.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %82.2
8.5 Alt: %17.8
9.5 Üst: %72.8
9.5 Alt: %27.2
10.5 Üst: %61.7
10.5 Alt: %38.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.37 Korner (Ev: 2.35, Dep: 3.02)
İY 4.5 Üst: %62.2
İY 4.5 Alt: %37.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %28.1 |
Eşit: %10.8 |
Dep: %61.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.2
Ev: 13.2 • Dep: 17
İsabetli Şut
10.5
Ev: 4.7 • Dep: 5.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %94.9
21.5 Alt: %5.1
23.5 Şut Üst: %89.1
23.5 Alt: %10.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %82.2
7.5 Alt: %17.8
8.5 İsabetli Üst: %72.2
8.5 Alt: %27.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSporting Escaldes
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Esperança d'Andorra
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sporting Escaldes (+0.75)
@1.91
%52.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Esperança d'Andorra (-0.75)
@2.10
%47.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@1.99
%50.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@2.01
%49.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @8.87 | %11.3 | %0.0 | @1.13 | %88.7 |
| -1.25 | @8.26 | %12.1 | %0.0 | @1.14 | %87.9 |
| -1.00 | @7.65 | %13.1 | %13.7 | @1.15 | %86.9 |
| -0.75 | @5.13 | %19.5 | %0.0 | @1.24 | %80.5 |
| -0.50 | @4.00 | %25.0 | %0.0 | @1.33 | %75.0 |
| -0.25 | @3.56 | %28.1 | %0.0 | @1.39 | %71.9 |
| 0.0 | @3.12 | %32.0 | %22.0 | @1.47 | %68.0 |
| +0.25 | @2.47 | %40.4 | %0.0 | @1.68 | %59.6 |
| +0.50 | @2.13 | %47.0 | %0.0 | @1.89 | %53.0 |
| +0.75 Ana Hat | @1.91 | %52.5 | %0.0 | @2.10 | %47.5 |
| +1.00 | @1.68 | %59.4 | %21.0 | @2.46 | %40.6 |
| +1.25 | @1.56 | %64.2 | %0.0 | @2.79 | %35.8 |
| +1.50 | @1.47 | %67.9 | %0.0 | @3.12 | %32.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.14 | %88.1 | %0.0 | @8.39 | %11.9 |
| +2.00 | @1.15 | %86.8 | %17.7 | @7.57 | %13.2 |
| +2.25 | @1.28 | %78.4 | %0.0 | @4.63 | %21.6 |
| +2.50 | @1.40 | %71.5 | %0.0 | @3.51 | %28.5 |
| +2.75 | @1.47 | %68.1 | %0.0 | @3.13 | %31.9 |
| +3.00 | @1.57 | %63.8 | %21.3 | @2.76 | %36.3 |
| +3.25 | @1.78 | %56.1 | %0.0 | @2.28 | %43.9 |
| +3.50 Ana Hat | @1.99 | %50.2 | %0.0 | @2.01 | %49.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.0% | 4.8% | 6.1% | 4.6% | 2.6% | 1.2% |
| 1 Gol | 3.0% | 8.8% | 9.2% | 6.9% | 3.9% | 1.8% |
| 2 Gol | 2.7% | 6.1% | 6.9% | 5.2% | 2.9% | 1.3% |
| 3 Gol | 1.4% | 3.1% | 3.5% | 2.6% | 1.5% | 0.7% |
| 4 Gol | 0.5% | 1.1% | 1.3% | 1.0% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.3% | 0.4% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
Sporting Escaldes — Son 5 Maç
M
vs FC Santa Coloma (D)
5 - 1
Esperança d'Andorra — Son 5 Maç
B
vs Ordino (D)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.