Estonya
Meistriliiga •
26.06.2026 — 20:00
Vaprus
Elo: 1461λ (Beklenen Gol): 4.51
1 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Kuressaare
Elo: 1379λ (Beklenen Gol): 0.89
Model Güven Derecesi:
%89
Vaprus - Kuressaare mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 4.51, Dep: 0.89 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Vaprus %91.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %90.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %58.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %5.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %67.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Vaprus xG
3.74
⚠️ Aşırı Şanslı (Doygun)
Kuressaare xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım ürettiği xG beklentisinden (3.74 xG) çok daha fazla gol attı (4.51 gol). Bitiricilikte geçici bir şans/seri dönemi yaşıyor; ortalamaya geri dönüş (negatif regresyon) riski yüksek.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%91.7
X (Beraberlik)
%5.6
2 (Deplasman)
%2.7
Çifte Şans 1X: %97.3
Çifte Şans X2: %8.3
Çifte Şans 12: %94.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.2
0.5 Alt: %0.8
1.5 Üst: %97.1
1.5 Alt: %2.9
2.5 Üst: %90.1
2.5 Alt: %9.9
3.5 Üst: %77.7
3.5 Alt: %22.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%58.3
KG Yok
%41.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor4-0
%8.1
5-0
%7.4
3-0
%7.2
4-1
%7.2
5-1
%6.5
3-1
%6.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %74.3
İY X: %19.7
İY 2: %6.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %90.1
İY 0.5 Alt: %9.9
İY 1.5 Üst: %68.6
İY 1.5 Alt: %31.4
İY 2.5 Üst: %40.5
İY 2.5 Alt: %59.5
İY 3.5 Üst: %18.2
İY 3.5 Alt: %81.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
10.5
+
Dep
3.63
=
Toplam
14.13
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %94.2
8.5 Alt: %5.8
9.5 Üst: %89.7
9.5 Alt: %10.4
10.5 Üst: %83.3
10.5 Alt: %16.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.5 Korner (Ev: 4.83, Dep: 1.67)
İY 4.5 Üst: %77.6
İY 4.5 Alt: %22.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %95.8 |
Eşit: %2.0 |
Dep: %2.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.6
Ev: 24 • Dep: 8.6
İsabetli Şut
12.9
Ev: 10 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.9
21.5 Alt: %2.1
23.5 Şut Üst: %95.0
23.5 Alt: %5.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %94.4
7.5 Alt: %5.6
8.5 İsabetli Üst: %89.8
8.5 Alt: %10.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiVaprus
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Kuressaare
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Vaprus (-2.00)
@1.47
%68.0 İhtimal
İade (Push): %20.9
Kuressaare (+2.00)
@3.13
%32.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.65
%60.5 İhtimal
İade (Push): %22.9
+4.00 Gol Alt
@2.53
%39.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @1.34 | %74.7 | %0.0 | @3.95 | %25.3 |
| -1.25 | @1.24 | %80.3 | %0.0 | @5.08 | %19.7 |
| -1.00 | @1.15 | %86.9 | %14.0 | @7.61 | %13.1 |
| -0.75 | @1.14 | %87.9 | %0.0 | @8.23 | %12.2 |
| -0.50 | @1.13 | %88.7 | %0.0 | @8.85 | %11.3 |
| -0.25 | @1.08 | %92.2 | %0.0 | @12.89 | %7.8 |
| 0.0 | @1.04 | %96.1 | %7.7 | @25.52 | %3.9 |
| +0.25 | @1.04 | %96.2 | %0.0 | @26.58 | %3.8 |
| +0.50 | @1.04 | %96.4 | %0.0 | @27.64 | %3.6 |
| +0.75 | @1.02 | %97.7 | %0.0 | @42.56 | %2.4 |
| +1.00 | @1.01 | %99.0 | %2.6 | @95.37 | %1.1 |
| +1.25 | @1.01 | %99.0 | %0.0 | @96.64 | %1.0 |
| +1.50 | @1.01 | %99.0 | %0.0 | @97.91 | %1.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.04 | %95.9 | %0.0 | @24.16 | %4.1 |
| +2.00 | @1.05 | %95.6 | %9.6 | @22.94 | %4.4 |
| +2.25 | @1.10 | %90.8 | %0.0 | @10.89 | %9.2 |
| +2.50 | @1.16 | %86.5 | %0.0 | @7.38 | %13.6 |
| +2.75 | @1.17 | %85.2 | %0.0 | @6.76 | %14.8 |
| +3.00 | @1.19 | %83.7 | %16.9 | @6.13 | %16.3 |
| +3.25 | @1.32 | %76.0 | %0.0 | @4.16 | %24.1 |
| +3.50 | @1.44 | %69.5 | %0.0 | @3.28 | %30.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 0.8% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 1 Gol | 2.7% | 2.8% | 1.1% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 6.6% | 5.8% | 2.6% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 9.9% | 8.8% | 3.9% | 1.1% | 0.3% | 0.0% |
| 4 Gol | 11.1% | 9.9% | 4.4% | 1.3% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 10.0% | 8.9% | 4.0% | 1.2% | 0.3% | 0.0% |
Vaprus — Son 5 Maç
G
vs Kuressaare (D)
0 - 1
G
vs Kuressaare (E)
9 - 2
M
vs Kuressaare (E)
0 - 1
M
vs Kuressaare (D)
2 - 1
G
vs Kuressaare (E)
2 - 1
Kuressaare — Son 5 Maç
M
vs Kalju Nomme (E)
0 - 2
M
vs Vaprus (E)
0 - 1
M
vs Kalju Nomme (D)
4 - 0
M
vs Vaprus (D)
9 - 2
M
vs Kalju Nomme (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 21.04.2026 | Meistriliiga | Kuressaare | 0 - 1 | Vaprus |
| 31.01.2026 | Friendlies Clubs | Vaprus | 9 - 2 | Kuressaare |
| 21.10.2025 | Meistriliiga | Vaprus | 0 - 1 | Kuressaare |
| 20.07.2025 | Meistriliiga | Kuressaare | 2 - 1 | Vaprus |
| 01.06.2025 | Meistriliiga | Vaprus | 2 - 1 | Kuressaare |
| 18.04.2025 | Meistriliiga | Kuressaare | 1 - 0 | Vaprus |
| 01.02.2025 | Friendlies Clubs | Kuressaare | 0 - 2 | Vaprus |