Şili
Primera B •
29.03.2026 — 18:00
Antofagasta
Elo: 1551λ (Beklenen Gol): 1.99
4 - 0
Tamamlandı
İY: 3 - 0
Deportes Iquique
Elo: 1494λ (Beklenen Gol): 1.25
Model Güven Derecesi:
%77
Antofagasta - Deportes Iquique mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.99, Dep: 1.25 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Antofagasta %53.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %62.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %62.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.3
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%52.1
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Antofagasta xG
2.31
Dengeli
Deportes Iquique xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%53.8
X (Beraberlik)
%23.2
2 (Deplasman)
%23.1
Çifte Şans 1X: %76.9
Çifte Şans X2: %46.2
Çifte Şans 12: %76.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.3
0.5 Alt: %4.7
1.5 Üst: %84.1
1.5 Alt: %15.9
2.5 Üst: %62.8
2.5 Alt: %37.2
3.5 Üst: %40.6
3.5 Alt: %59.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%62.4
KG Yok
%37.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.5
2-1
%9.7
2-0
%7.7
1-0
%7.1
3-1
%6.4
1-2
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %40.5
İY X: %38.4
İY 2: %21.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %75.8
İY 0.5 Alt: %24.2
İY 1.5 Üst: %43.6
İY 1.5 Alt: %56.5
İY 2.5 Üst: %17.9
İY 2.5 Alt: %82.1
İY 3.5 Üst: %5.8
İY 3.5 Alt: %94.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.08
+
Dep
4.41
=
Toplam
10.5
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %72.0
8.5 Alt: %28.0
9.5 Üst: %60.2
9.5 Alt: %39.8
10.5 Üst: %47.9
10.5 Alt: %52.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.83 Korner (Ev: 2.8, Dep: 2.03)
İY 4.5 Üst: %52.9
İY 4.5 Alt: %47.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %64.1 |
Eşit: %11.0 |
Dep: %25.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27
Ev: 16.2 • Dep: 10.8
İsabetli Şut
9.5
Ev: 5.8 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %85.6
21.5 Alt: %14.4
23.5 Şut Üst: %74.4
23.5 Alt: %25.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %72.7
7.5 Alt: %27.3
8.5 İsabetli Üst: %60.3
8.5 Alt: %39.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAntofagasta
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Deportes Iquique
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Antofagasta (-0.75)
@2.11
%47.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Deportes Iquique (+0.75)
@1.90
%52.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.96
%51.1 İhtimal
İade (Push): %22.6
+3.00 Gol Alt
@2.05
%48.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.22 | %31.0 | %0.0 | @1.45 | %69.0 |
| -1.25 | @2.87 | %34.9 | %0.0 | @1.54 | %65.1 |
| -1.00 | @2.51 | %39.8 | %22.1 | @1.66 | %60.2 |
| -0.75 Ana Hat | @2.11 | %47.3 | %0.0 | @1.90 | %52.7 |
| -0.50 | @1.88 | %53.1 | %0.0 | @2.13 | %46.9 |
| -0.25 | @1.66 | %60.2 | %0.0 | @2.51 | %39.8 |
| 0.0 | @1.44 | %69.5 | %23.6 | @3.28 | %30.5 |
| +0.25 | @1.36 | %73.6 | %0.0 | @3.78 | %26.4 |
| +0.50 | @1.30 | %76.7 | %0.0 | @4.29 | %23.3 |
| +0.75 | @1.22 | %82.3 | %0.0 | @5.65 | %17.7 |
| +1.00 | @1.13 | %88.8 | %13.6 | @8.92 | %11.2 |
| +1.25 | @1.12 | %89.6 | %0.0 | @9.62 | %10.4 |
| +1.50 | @1.11 | %90.3 | %0.0 | @10.33 | %9.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.22 | %81.9 | %0.0 | @5.52 | %18.1 |
| +2.00 | @1.26 | %79.4 | %21.7 | @4.85 | %20.6 |
| +2.25 | @1.43 | %69.7 | %0.0 | @3.30 | %30.3 |
| +2.50 | @1.61 | %62.2 | %0.0 | @2.64 | %37.8 |
| +2.75 | @1.74 | %57.4 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| +3.00 Ana Hat | @1.96 | %51.1 | %22.6 | @2.05 | %48.9 |
| +3.25 | @2.24 | %44.6 | %0.0 | @1.81 | %55.4 |
| +3.50 | @2.53 | %39.6 | %0.0 | @1.65 | %60.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.7% | 4.2% | 3.1% | 1.3% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 7.2% | 10.7% | 6.2% | 2.6% | 0.8% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.9% | 9.9% | 6.2% | 2.6% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 5.2% | 6.5% | 4.1% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 4 Gol | 2.6% | 3.3% | 2.0% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 1.0% | 1.3% | 0.8% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
Antofagasta — Son 5 Maç
G
vs Deportes Iquique (E)
3 - 1
G
vs Deportes Iquique (D)
2 - 4
M
vs Deportes Iquique (D)
3 - 1
G
vs Deportes Iquique (E)
2 - 1
M
vs Deportes Iquique (D)
3 - 0
Deportes Iquique — Son 5 Maç
M
vs Antofagasta (D)
3 - 1
M
vs Antofagasta (E)
2 - 4
G
vs Antofagasta (E)
3 - 1
M
vs Antofagasta (D)
2 - 1
G
vs Antofagasta (E)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 11.05.2025 | Copa Chile | Antofagasta | 3 - 1 | Deportes Iquique |
| 26.01.2025 | Copa Chile | Deportes Iquique | 2 - 4 | Antofagasta |
| 29.06.2024 | Copa Chile | Deportes Iquique | 3 - 1 | Antofagasta |
| 23.06.2024 | Copa Chile | Antofagasta | 2 - 1 | Deportes Iquique |
| 27.11.2023 | Primera B | Deportes Iquique | 3 - 0 | Antofagasta |
| 20.11.2023 | Primera B | Antofagasta | 2 - 2 | Deportes Iquique |