Qatar
Stars League •
26.02.2026 — 21:30
Al-Gharafa
Elo: 1570λ (Beklenen Gol): 3.01
3 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Al-Rayyan SC
Elo: 1553λ (Beklenen Gol): 2.14
Model Güven Derecesi:
%90
Al-Gharafa - Al-Rayyan SC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 3.01, Dep: 2.14 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Al-Gharafa %55.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %88.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %84.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %91.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Al-Gharafa xG
3.11
Dengeli
Al-Rayyan SC xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%55.7
X (Beraberlik)
%17.5
2 (Deplasman)
%26.7
Çifte Şans 1X: %73.3
Çifte Şans X2: %44.3
Çifte Şans 12: %82.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.0
0.5 Alt: %1.0
1.5 Üst: %96.7
1.5 Alt: %3.3
2.5 Üst: %88.7
2.5 Alt: %11.3
3.5 Üst: %75.5
3.5 Alt: %24.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%84.2
KG Yok
%15.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor3-2
%6.1
2-2
%6.0
3-1
%5.7
2-1
%5.6
4-2
%4.6
3-3
%4.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %44.3
İY X: %29.9
İY 2: %25.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %89.0
İY 0.5 Alt: %11.0
İY 1.5 Üst: %67.8
İY 1.5 Alt: %32.2
İY 2.5 Üst: %40.0
İY 2.5 Alt: %60.0
İY 3.5 Üst: %19.2
İY 3.5 Alt: %80.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
8.14
+
Dep
6.33
=
Toplam
14.47
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %95.1
8.5 Alt: %4.9
9.5 Üst: %91.1
9.5 Alt: %8.9
10.5 Üst: %85.3
10.5 Alt: %14.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.66 Korner (Ev: 3.75, Dep: 2.91)
İY 4.5 Üst: %79.3
İY 4.5 Alt: %20.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %63.3 |
Eşit: %9.5 |
Dep: %27.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
38.7
Ev: 22.4 • Dep: 16.3
İsabetli Şut
13.5
Ev: 8 • Dep: 5.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.9
21.5 Alt: %0.1
23.5 Şut Üst: %99.5
23.5 Alt: %0.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %96.0
7.5 Alt: %4.0
8.5 İsabetli Üst: %92.3
8.5 Alt: %7.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAl-Gharafa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Al-Rayyan SC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Al-Gharafa (-0.75)
@2.08
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Al-Rayyan SC (+0.75)
@1.92
%52.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.51
%66.3 İhtimal
İade (Push): %19.0
+4.00 Gol Alt
@2.97
%33.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.97 | %33.6 | %0.0 | @1.51 | %66.4 |
| -1.25 | @2.68 | %37.3 | %0.0 | @1.59 | %62.8 |
| -1.00 | @2.40 | %41.8 | %19.5 | @1.72 | %58.3 |
| -0.75 Ana Hat | @2.08 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
| -0.50 | @1.88 | %53.1 | %0.0 | @2.13 | %46.9 |
| -0.25 | @1.70 | %58.8 | %0.0 | @2.43 | %41.2 |
| 0.0 | @1.52 | %65.9 | %19.4 | @2.93 | %34.1 |
| +0.25 | @1.44 | %69.5 | %0.0 | @3.28 | %30.5 |
| +0.50 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.64 | %27.5 |
| +0.75 | @1.28 | %77.9 | %0.0 | @4.51 | %22.2 |
| +1.00 | @1.19 | %84.1 | %13.8 | @6.27 | %16.0 |
| +1.25 | @1.17 | %85.2 | %0.0 | @6.77 | %14.8 |
| +1.50 | @1.16 | %86.2 | %0.0 | @7.27 | %13.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.04 | %96.2 | %0.0 | @26.12 | %3.8 |
| +2.00 | @1.04 | %96.0 | %8.9 | @24.91 | %4.0 |
| +2.25 | @1.09 | %91.5 | %0.0 | @11.80 | %8.5 |
| +2.50 | @1.14 | %87.5 | %0.0 | @7.97 | %12.5 |
| +2.75 | @1.16 | %86.5 | %0.0 | @7.39 | %13.5 |
| +3.00 | @1.17 | %85.3 | %14.7 | @6.80 | %14.7 |
| +3.25 | @1.27 | %78.5 | %0.0 | @4.65 | %21.5 |
| +3.50 | @1.37 | %72.7 | %0.0 | @3.67 | %27.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.0% | 1.1% | 1.5% | 1.1% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 1.6% | 4.5% | 4.5% | 3.2% | 1.7% | 0.7% |
| 2 Gol | 2.9% | 6.3% | 6.7% | 4.8% | 2.6% | 1.1% |
| 3 Gol | 2.9% | 6.3% | 6.7% | 4.8% | 2.6% | 1.1% |
| 4 Gol | 2.2% | 4.7% | 5.1% | 3.6% | 1.9% | 0.8% |
| 5 Gol | 1.3% | 2.9% | 3.1% | 2.2% | 1.2% | 0.5% |
Al-Gharafa — Son 5 Maç
G
vs Umm Salal (D)
2 - 3
G
vs Al-Rayyan SC (D)
2 - 3
G
vs Umm Salal (E)
4 - 2
G
vs Al-Rayyan SC (D)
1 - 2
G
vs Umm Salal (E)
4 - 2
Al-Rayyan SC — Son 5 Maç
B
vs Qatar SC (D)
3 - 3
M
vs Al-Gharafa (E)
2 - 3
B
vs Qatar SC (E)
1 - 1
G
vs Qatar SC (E)
4 - 1
M
vs Al-Gharafa (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 25.09.2025 | Stars League | Al-Rayyan SC | 2 - 3 | Al-Gharafa |
| 24.05.2025 | Emir Cup | Al-Rayyan SC | 1 - 2 | Al-Gharafa |
| 29.01.2025 | Stars League | Al-Rayyan SC | 2 - 2 | Al-Gharafa |
| 23.08.2024 | Stars League | Al-Gharafa | 2 - 1 | Al-Rayyan SC |
| 01.05.2024 | Qatar Cup | Al-Rayyan SC | 2 - 1 | Al-Gharafa |
| 17.03.2024 | Stars League | Al-Gharafa | 3 - 0 | Al-Rayyan SC |
| 28.10.2023 | Stars League | Al-Rayyan SC | 3 - 4 | Al-Gharafa |
| 07.10.2023 | QSL Cup | Al-Rayyan SC | 1 - 0 | Al-Gharafa |