Özbekistan
Super League •
14.02.2026 — 20:00
FC Zurich
Elo: 1524λ (Beklenen Gol): 2.05
1 - 4
Tamamlandı
İY: 0 - 2
FC Luzern
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 1.47
Model Güven Derecesi:
%80
FC Zurich - FC Luzern mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.05, Dep: 1.47 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Zurich %50.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %68.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %67.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %93.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Zurich xG
2.35
Dengeli
FC Luzern xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%50.4
X (Beraberlik)
%22.7
2 (Deplasman)
%27.0
Çifte Şans 1X: %73.0
Çifte Şans X2: %49.6
Çifte Şans 12: %77.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.3
0.5 Alt: %3.7
1.5 Üst: %87.3
1.5 Alt: %12.7
2.5 Üst: %68.3
2.5 Alt: %31.7
3.5 Üst: %46.8
3.5 Alt: %53.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%67.8
KG Yok
%32.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.6
2-1
%9.1
2-2
%6.7
1-2
%6.6
3-1
%6.3
2-0
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %38.9
İY X: %37.1
İY 2: %24.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %78.5
İY 0.5 Alt: %21.5
İY 1.5 Üst: %47.8
İY 1.5 Alt: %52.2
İY 2.5 Üst: %21.0
İY 2.5 Alt: %79.0
İY 3.5 Üst: %7.4
İY 3.5 Alt: %92.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.21
+
Dep
4.88
=
Toplam
11.09
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %77.6
8.5 Alt: %22.4
9.5 Üst: %67.0
9.5 Alt: %33.1
10.5 Üst: %55.1
10.5 Alt: %44.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.1 Korner (Ev: 2.86, Dep: 2.25)
İY 4.5 Üst: %57.7
İY 4.5 Alt: %42.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %59.7 |
Eşit: %11.2 |
Dep: %29.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
28.7
Ev: 16.6 • Dep: 12.2
İsabetli Şut
10.1
Ev: 5.9 • Dep: 4.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %91.6
21.5 Alt: %8.4
23.5 Şut Üst: %83.5
23.5 Alt: %16.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %78.5
7.5 Alt: %21.5
8.5 İsabetli Üst: %67.4
8.5 Alt: %32.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Zurich
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Luzern
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Zurich (-0.50)
@2.01
%49.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Luzern (+0.50)
@1.99
%50.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@2.05
%48.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.48 | %28.7 | %0.0 | @1.40 | %71.3 |
| -1.25 | @3.12 | %32.1 | %0.0 | @1.47 | %67.9 |
| -1.00 | @2.75 | %36.3 | %20.9 | @1.57 | %63.7 |
| -0.75 | @2.28 | %43.8 | %0.0 | @1.78 | %56.2 |
| -0.50 Ana Hat | @2.01 | %49.7 | %0.0 | @1.99 | %50.4 |
| -0.25 | @1.78 | %56.2 | %0.0 | @2.28 | %43.9 |
| 0.0 | @1.55 | %64.6 | %23.2 | @2.83 | %35.4 |
| +0.25 | @1.44 | %69.3 | %0.0 | @3.25 | %30.7 |
| +0.50 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| +0.75 | @1.27 | %78.7 | %0.0 | @4.68 | %21.4 |
| +1.00 | @1.17 | %85.5 | %14.8 | @6.89 | %14.5 |
| +1.25 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.49 | %13.4 |
| +1.50 | @1.14 | %87.6 | %0.0 | @8.09 | %12.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.17 | %85.6 | %0.0 | @6.96 | %14.4 |
| +2.00 | @1.19 | %83.9 | %19.4 | @6.21 | %16.1 |
| +2.25 | @1.34 | %74.9 | %0.0 | @3.98 | %25.1 |
| +2.50 | @1.48 | %67.6 | %0.0 | @3.09 | %32.4 |
| +2.75 | @1.57 | %63.6 | %0.0 | @2.75 | %36.4 |
| +3.00 | @1.71 | %58.5 | %22.0 | @2.41 | %41.5 |
| +3.25 Ana Hat | @1.95 | %51.3 | %0.0 | @2.05 | %48.8 |
| +3.50 | @2.19 | %45.6 | %0.0 | @1.84 | %54.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.7% | 3.8% | 3.3% | 1.6% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 5.5% | 9.8% | 6.7% | 3.3% | 1.2% | 0.4% |
| 2 Gol | 6.3% | 9.3% | 6.9% | 3.4% | 1.2% | 0.4% |
| 3 Gol | 4.3% | 6.4% | 4.7% | 2.3% | 0.8% | 0.3% |
| 4 Gol | 2.2% | 3.3% | 2.4% | 1.2% | 0.4% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.9% | 1.3% | 1.0% | 0.5% | 0.2% | 0.1% |
FC Zurich — Son 5 Maç
G
vs FC Luzern (E)
3 - 2
B
vs FC Luzern (D)
1 - 1
G
vs FC Luzern (E)
3 - 2
M
vs FC Luzern (D)
3 - 1
B
vs FC Luzern (E)
1 - 1
FC Luzern — Son 5 Maç
B
vs FC Sion (D)
0 - 0
B
vs FC Sion (D)
1 - 1
M
vs FC Lugano (E)
2 - 5
M
vs FC Winterthur (E)
1 - 3
M
vs FC Zurich (D)
3 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.11.2025 | Super League | FC Zurich | 3 - 2 | FC Luzern |
| 03.08.2025 | Super League | FC Luzern | 1 - 1 | FC Zurich |
| 15.03.2025 | Super League | FC Zurich | 3 - 2 | FC Luzern |
| 26.01.2025 | Super League | FC Luzern | 3 - 1 | FC Zurich |
| 01.09.2024 | Super League | FC Zurich | 1 - 1 | FC Luzern |
| 18.02.2024 | Super League | FC Luzern | 0 - 1 | FC Zurich |
| 10.12.2023 | Super League | FC Zurich | 1 - 1 | FC Luzern |