Özbekistan
Super League •
24.01.2026 — 22:30
FC Sion
Elo: 1458λ (Beklenen Gol): 1.98
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
FC Luzern
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 2.05
Model Güven Derecesi:
%80
FC Sion - FC Luzern mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.98, Dep: 2.04 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Luzern %40.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %76.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %75.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %89.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Sion xG
2.31
Dengeli
FC Luzern xG
2.04
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%38.0
X (Beraberlik)
%21.7
2 (Deplasman)
%40.3
Çifte Şans 1X: %59.7
Çifte Şans X2: %62.1
Çifte Şans 12: %78.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.6
0.5 Alt: %2.4
1.5 Üst: %91.6
1.5 Alt: %8.4
2.5 Üst: %76.6
2.5 Alt: %23.4
3.5 Üst: %57.2
3.5 Alt: %42.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%75.6
KG Yok
%24.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%7.8
1-2
%7.4
2-2
%7.3
2-1
%7.2
1-3
%5.0
2-3
%5.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.8
İY X: %34.9
İY 2: %33.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %82.6
İY 0.5 Alt: %17.4
İY 1.5 Üst: %54.9
İY 1.5 Alt: %45.1
İY 2.5 Üst: %26.9
İY 2.5 Alt: %73.1
İY 3.5 Üst: %10.6
İY 3.5 Alt: %89.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.07
+
Dep
6.12
=
Toplam
12.19
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %85.7
8.5 Alt: %14.3
9.5 Üst: %77.4
9.5 Alt: %22.6
10.5 Üst: %67.2
10.5 Alt: %32.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.61 Korner (Ev: 2.79, Dep: 2.81)
İY 4.5 Üst: %65.9
İY 4.5 Alt: %34.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %43.7 |
Eşit: %11.6 |
Dep: %44.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
31.8
Ev: 16.1 • Dep: 15.7
İsabetli Şut
11.1
Ev: 5.7 • Dep: 5.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.2
21.5 Alt: %2.8
23.5 Şut Üst: %93.5
23.5 Alt: %6.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %86.4
7.5 Alt: %13.6
8.5 İsabetli Üst: %77.8
8.5 Alt: %22.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Sion
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Luzern
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Sion (0.0)
@2.06
%48.6 İhtimal
İade (Push): %22.4
FC Luzern (+0.00)
@1.94
%51.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.97
%50.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.03
%49.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.97 | %20.1 | %0.0 | @1.25 | %79.9 |
| -1.25 | @4.54 | %22.1 | %0.0 | @1.28 | %78.0 |
| -1.00 | @4.10 | %24.4 | %17.6 | @1.32 | %75.6 |
| -0.75 | @3.16 | %31.7 | %0.0 | @1.46 | %68.3 |
| -0.50 | @2.66 | %37.7 | %0.0 | @1.60 | %62.3 |
| -0.25 | @2.36 | %42.4 | %0.0 | @1.74 | %57.6 |
| 0.0 Ana Hat | @2.06 | %48.6 | %22.4 | @1.94 | %51.4 |
| +0.25 | @1.82 | %55.1 | %0.0 | @2.23 | %44.9 |
| +0.50 | @1.66 | %60.1 | %0.0 | @2.51 | %39.9 |
| +0.75 | @1.51 | %66.1 | %0.0 | @2.95 | %33.9 |
| +1.00 | @1.36 | %73.4 | %18.1 | @3.76 | %26.6 |
| +1.25 | @1.31 | %76.1 | %0.0 | @4.18 | %23.9 |
| +1.50 | @1.28 | %78.2 | %0.0 | @4.59 | %21.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.10 | %90.6 | %0.0 | @10.59 | %9.4 |
| +2.00 | @1.11 | %89.7 | %15.5 | @9.70 | %10.3 |
| +2.25 | @1.22 | %82.2 | %0.0 | @5.60 | %17.9 |
| +2.50 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.13 | %24.2 |
| +2.75 | @1.37 | %73.1 | %0.0 | @3.71 | %26.9 |
| +3.00 | @1.43 | %69.7 | %20.1 | @3.30 | %30.3 |
| +3.25 | @1.62 | %61.9 | %0.0 | @2.63 | %38.1 |
| +3.50 | @1.80 | %55.7 | %0.0 | @2.26 | %44.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.4% | 3.2% | 3.9% | 2.6% | 1.3% | 0.5% |
| 1 Gol | 3.1% | 8.0% | 7.6% | 5.2% | 2.7% | 1.1% |
| 2 Gol | 3.6% | 7.4% | 7.6% | 5.2% | 2.6% | 1.1% |
| 3 Gol | 2.4% | 4.9% | 5.0% | 3.4% | 1.7% | 0.7% |
| 4 Gol | 1.2% | 2.4% | 2.5% | 1.7% | 0.9% | 0.4% |
| 5 Gol | 0.5% | 1.0% | 1.0% | 0.7% | 0.3% | 0.1% |
FC Sion — Son 5 Maç
B
vs FC Luzern (D)
3 - 3
M
vs Servette FC (E)
0 - 2
B
vs Servette FC (E)
1 - 1
M
vs FC Luzern (D)
2 - 1
B
vs Servette FC (E)
3 - 3
FC Luzern — Son 5 Maç
M
vs FC Lugano (E)
2 - 5
M
vs FC Winterthur (E)
1 - 3
M
vs FC Zurich (D)
3 - 2
M
vs FC Lugano (D)
2 - 0
B
vs FC Winterthur (D)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 04.10.2025 | Super League | FC Luzern | 3 - 3 | FC Sion |
| 23.02.2025 | Super League | FC Luzern | 2 - 1 | FC Sion |
| 10.11.2024 | Super League | FC Sion | 4 - 2 | FC Luzern |
| 03.08.2024 | Super League | FC Luzern | 1 - 0 | FC Sion |
| 22.03.2024 | Friendlies Clubs | FC Luzern | 2 - 1 | FC Sion |
| 25.05.2023 | Super League | FC Sion | 1 - 2 | FC Luzern |