Özbekistan
Super League •
07.02.2026 — 20:00
FC Sion
Elo: 1458λ (Beklenen Gol): 1.79
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
FC Luzern
Elo: 1557λ (Beklenen Gol): 1.82
Model Güven Derecesi:
%80
FC Sion - FC Luzern mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.79, Dep: 1.82 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Luzern %39.0 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %69.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %89
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Sion xG
2.00
Dengeli
FC Luzern xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%37.8
X (Beraberlik)
%23.2
2 (Deplasman)
%39.0
Çifte Şans 1X: %61.0
Çifte Şans X2: %62.2
Çifte Şans 12: %76.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.6
0.5 Alt: %3.4
1.5 Üst: %88.2
1.5 Alt: %11.8
2.5 Üst: %69.9
2.5 Alt: %30.1
3.5 Üst: %48.7
3.5 Alt: %51.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.5
KG Yok
%29.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.5
1-2
%8.0
2-1
%7.9
2-2
%7.2
1-3
%4.9
3-1
%4.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.1
İY X: %37.1
İY 2: %31.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %79.3
İY 0.5 Alt: %20.7
İY 1.5 Üst: %49.1
İY 1.5 Alt: %50.9
İY 2.5 Üst: %22.1
İY 2.5 Alt: %77.9
İY 3.5 Üst: %8.0
İY 3.5 Alt: %92.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.69
+
Dep
5.63
=
Toplam
11.32
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %79.5
8.5 Alt: %20.5
9.5 Üst: %69.3
9.5 Alt: %30.7
10.5 Üst: %57.8
10.5 Alt: %42.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.21 Korner (Ev: 2.62, Dep: 2.59)
İY 4.5 Üst: %59.5
İY 4.5 Alt: %40.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %44.6 |
Eşit: %12.0 |
Dep: %43.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.3
Ev: 15 • Dep: 14.3
İsabetli Şut
10.2
Ev: 5.3 • Dep: 4.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %93.0
21.5 Alt: %7.0
23.5 Şut Üst: %85.8
23.5 Alt: %14.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %79.9
7.5 Alt: %20.1
8.5 İsabetli Üst: %69.2
8.5 Alt: %30.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Sion
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Luzern
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Sion (0.0)
@2.03
%49.3 İhtimal
İade (Push): %23.7
FC Luzern (+0.00)
@1.97
%50.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.10
%47.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.91
%52.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.13 | %19.5 | %0.0 | @1.24 | %80.5 |
| -1.25 | @4.66 | %21.4 | %0.0 | @1.27 | %78.6 |
| -1.00 | @4.20 | %23.8 | %18.1 | @1.31 | %76.2 |
| -0.75 | @3.19 | %31.4 | %0.0 | @1.46 | %68.6 |
| -0.50 | @2.66 | %37.6 | %0.0 | @1.60 | %62.4 |
| -0.25 | @2.35 | %42.6 | %0.0 | @1.74 | %57.4 |
| 0.0 Ana Hat | @2.03 | %49.3 | %23.7 | @1.97 | %50.7 |
| +0.25 | @1.78 | %56.1 | %0.0 | @2.28 | %43.9 |
| +0.50 | @1.63 | %61.3 | %0.0 | @2.58 | %38.7 |
| +0.75 | @1.48 | %67.5 | %0.0 | @3.08 | %32.5 |
| +1.00 | @1.33 | %75.1 | %18.4 | @4.02 | %24.9 |
| +1.25 | @1.29 | %77.6 | %0.0 | @4.47 | %22.4 |
| +1.50 | @1.25 | %79.7 | %0.0 | @4.92 | %20.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.52 | %13.3 |
| +2.00 | @1.17 | %85.2 | %18.7 | @6.75 | %14.8 |
| +2.25 | @1.31 | %76.4 | %0.0 | @4.24 | %23.6 |
| +2.50 | @1.44 | %69.3 | %0.0 | @3.25 | %30.7 |
| +2.75 | @1.53 | %65.5 | %0.0 | @2.90 | %34.5 |
| +3.00 | @1.65 | %60.8 | %21.7 | @2.55 | %39.2 |
| +3.25 | @1.87 | %53.4 | %0.0 | @2.15 | %46.6 |
| +3.50 Ana Hat | @2.10 | %47.6 | %0.0 | @1.91 | %52.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.4% | 4.3% | 4.6% | 2.8% | 1.3% | 0.5% |
| 1 Gol | 4.3% | 9.7% | 8.2% | 5.0% | 2.3% | 0.8% |
| 2 Gol | 4.4% | 8.1% | 7.3% | 4.4% | 2.0% | 0.7% |
| 3 Gol | 2.6% | 4.8% | 4.4% | 2.7% | 1.2% | 0.4% |
| 4 Gol | 1.2% | 2.2% | 2.0% | 1.2% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.8% | 0.7% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
FC Sion — Son 5 Maç
B
vs Servette FC (D)
3 - 3
B
vs FC Luzern (E)
1 - 1
B
vs FC Luzern (D)
3 - 3
M
vs Servette FC (E)
0 - 2
B
vs Servette FC (E)
1 - 1
FC Luzern — Son 5 Maç
B
vs FC Sion (D)
1 - 1
M
vs FC Lugano (E)
2 - 5
M
vs FC Winterthur (E)
1 - 3
M
vs FC Zurich (D)
3 - 2
M
vs FC Lugano (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 24.01.2026 | Super League | FC Sion | 1 - 1 | FC Luzern |
| 04.10.2025 | Super League | FC Luzern | 3 - 3 | FC Sion |
| 23.02.2025 | Super League | FC Luzern | 2 - 1 | FC Sion |
| 10.11.2024 | Super League | FC Sion | 4 - 2 | FC Luzern |
| 03.08.2024 | Super League | FC Luzern | 1 - 0 | FC Sion |
| 22.03.2024 | Friendlies Clubs | FC Luzern | 2 - 1 | FC Sion |
| 25.05.2023 | Super League | FC Sion | 1 - 2 | FC Luzern |