Maç Listesine Dön
İngiltere Championship • 14.03.2026 — 18:00

Dunfermline

Elo: 1525
λ (Beklenen Gol): 1.28
3 - 0
Tamamlandı
İY: 1 - 0

Raith Rovers

Elo: 1534
λ (Beklenen Gol): 0.70
Model Güven Derecesi:
%80
Dunfermline - Raith Rovers mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.28, Dep: 0.70 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Dunfermline %49.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %31.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %37.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %31.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Dunfermline xG 1.60
Dengeli
Raith Rovers xG 1.11
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %49.2
X (Beraberlik) %31.1
2 (Deplasman) %19.6

Çifte Şans 1X: %80.4
Çifte Şans X2: %50.8
Çifte Şans 12: %68.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %85.3 0.5 Alt: %14.8
1.5 Üst: %59.8 1.5 Alt: %40.2
2.5 Üst: %31.8 2.5 Alt: %68.2
3.5 Üst: %14.0 3.5 Alt: %86.1

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %37.4
KG Yok %62.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-0
%16.7
0-0
%14.7
1-1
%13.3
2-0
%11.2
0-1
%8.8
2-1
%7.9

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %34.0 İY X: %50.0 İY 2: %16.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %58.4 İY 0.5 Alt: %41.6
İY 1.5 Üst: %23.0 İY 1.5 Alt: %77.0
İY 2.5 Üst: %6.1 İY 2.5 Alt: %93.9
İY 3.5 Üst: %1.3 İY 3.5 Alt: %98.7
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 4.65
+
Dep 3.23
=
Toplam 7.88
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %39.1 8.5 Alt: %60.9
9.5 Üst: %26.9 9.5 Alt: %73.1
10.5 Üst: %17.3 10.5 Alt: %82.7

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.63 Korner (Ev: 2.14, Dep: 1.49)
İY 4.5 Üst: %29.9 İY 4.5 Alt: %70.1
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %62.7 | Eşit: %12.8 | Dep: %24.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 19.3
Ev: 11.8 • Dep: 7.5
İsabetli Şut 6.8
Ev: 4.2 • Dep: 2.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %29.8 21.5 Alt: %70.2
23.5 Şut Üst: %16.8 23.5 Alt: %83.2

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %36.7 7.5 Alt: %63.3
8.5 İsabetli Üst: %24.1 8.5 Alt: %75.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Dunfermline
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Raith Rovers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Dunfermline (-0.50)
@2.03
%49.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Raith Rovers (+0.50)
@1.97
%50.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.88
%53.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.13
%46.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @4.31 %23.2 %0.0 @1.30 %76.8
-1.25 @3.75 %26.7 %0.0 @1.36 %73.3
-1.00 @3.19 %31.4 %25.9 @1.46 %68.7
-0.75 @2.40 %41.6 %0.0 @1.71 %58.4
-0.50 Ana Hat @2.03 %49.2 %0.0 @1.97 %50.8
-0.25 @1.72 %58.2 %0.0 @2.39 %41.8
0.0 @1.40 %71.5 %31.2 @3.50 %28.6
+0.25 @1.30 %76.7 %0.0 @4.30 %23.3
+0.50 @1.24 %80.4 %0.0 @5.09 %19.6
+0.75 @1.16 %86.4 %0.0 @7.33 %13.7
+1.00 @1.07 %93.3 %13.9 @14.95 %6.7
+1.25 @1.07 %93.8 %0.0 @16.15 %6.2
+1.50 @1.06 %94.2 %0.0 @17.36 %5.8
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 Ana Hat @1.88 %53.2 %0.0 @2.13 %46.8
+2.00 @2.27 %44.0 %28.1 @1.79 %56.0
+2.25 @2.71 %36.8 %0.0 @1.58 %63.2
+2.50 @3.16 %31.7 %0.0 @1.46 %68.3
+2.75 @4.01 %25.0 %0.0 @1.33 %75.1
+3.00 @5.96 %16.8 %17.9 @1.20 %83.2
+3.25 @6.62 %15.1 %0.0 @1.18 %84.9
+3.50 @7.27 %13.8 %0.0 @1.16 %86.2
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 14.8% 8.8% 3.4% 0.8% 0.1% 0.0%
1 Gol 16.7% 13.4% 4.4% 1.0% 0.2% 0.0%
2 Gol 11.3% 7.9% 2.8% 0.7% 0.1% 0.0%
3 Gol 4.8% 3.4% 1.2% 0.3% 0.0% 0.0%
4 Gol 1.5% 1.1% 0.4% 0.1% 0.0% 0.0%
5 Gol 0.4% 0.3% 0.1% 0.0% 0.0% 0.0%
Dunfermline — Son 5 Maç
M vs Morton (D)
2 - 0
G vs Raith Rovers (D)
1 - 2
G vs Morton (E)
1 - 0
G vs Raith Rovers (E)
2 - 0
M vs Raith Rovers (D)
2 - 0
Raith Rovers — Son 5 Maç
M vs Dunfermline (E)
1 - 2
B vs Partick (D)
0 - 0
G vs Partick (E)
2 - 0
M vs Dunfermline (D)
2 - 0
M vs Partick (D)
3 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç
Tarih Lig Ev Sahibi Skor Deplasman
27.12.2025 Championship Raith Rovers 1 - 2 Dunfermline
17.10.2025 Championship Dunfermline 2 - 0 Raith Rovers
22.08.2025 Championship Raith Rovers 2 - 0 Dunfermline
14.03.2025 Championship Raith Rovers 2 - 0 Dunfermline
01.02.2025 Championship Dunfermline 3 - 1 Raith Rovers
14.12.2024 Championship Raith Rovers 2 - 0 Dunfermline
13.09.2024 Championship Dunfermline 2 - 0 Raith Rovers
09.03.2024 Championship Raith Rovers 2 - 0 Dunfermline