Peru
Primera División •
15.05.2026 — 23:00
FC Cajamarca
Elo: 1423λ (Beklenen Gol): 1.52
3 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Sporting Cristal
Elo: 1565λ (Beklenen Gol): 1.02
Model Güven Derecesi:
%52
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (0 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
FC Cajamarca - Sporting Cristal mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.52, Dep: 1.02 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Cajamarca %47.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %87
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Cajamarca xG
1.91
Dengeli
Sporting Cristal xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.8
X (Beraberlik)
%27.6
2 (Deplasman)
%24.6
Çifte Şans 1X: %75.4
Çifte Şans X2: %52.2
Çifte Şans 12: %72.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.2
0.5 Alt: %8.9
1.5 Üst: %73.0
1.5 Alt: %27.0
2.5 Üst: %46.6
2.5 Alt: %53.4
3.5 Üst: %25.1
3.5 Alt: %74.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.9
KG Yok
%49.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.2
1-0
%11.1
2-1
%9.3
2-0
%9.1
0-0
%8.8
0-1
%7.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.0
İY X: %44.3
İY 2: %20.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.3
İY 0.5 Alt: %32.7
İY 1.5 Üst: %32.4
İY 1.5 Alt: %67.6
İY 2.5 Üst: %10.8
İY 2.5 Alt: %89.2
İY 3.5 Üst: %2.8
İY 3.5 Alt: %97.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.13
+
Dep
3.92
=
Toplam
9.05
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %55.1
8.5 Alt: %44.9
9.5 Üst: %42.0
9.5 Alt: %58.0
10.5 Üst: %30.0
10.5 Alt: %70.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.16 Korner (Ev: 2.36, Dep: 1.8)
İY 4.5 Üst: %40.3
İY 4.5 Alt: %59.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %59.3 |
Eşit: %12.5 |
Dep: %28.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.7
Ev: 13.3 • Dep: 9.4
İsabetli Şut
8
Ev: 4.7 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %58.8
21.5 Alt: %41.2
23.5 Şut Üst: %42.1
23.5 Alt: %57.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %54.1
7.5 Alt: %45.9
8.5 İsabetli Üst: %40.1
8.5 Alt: %59.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Cajamarca
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sporting Cristal
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Cajamarca (-0.50)
@2.10
%47.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sporting Cristal (+0.50)
@1.91
%52.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.87
%53.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.15
%46.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.11 | %24.4 | %0.0 | @1.32 | %75.6 |
| -1.25 | @3.63 | %27.6 | %0.0 | @1.38 | %72.5 |
| -1.00 | @3.15 | %31.7 | %23.2 | @1.46 | %68.3 |
| -0.75 | @2.46 | %40.7 | %0.0 | @1.69 | %59.3 |
| -0.50 Ana Hat | @2.10 | %47.6 | %0.0 | @1.91 | %52.5 |
| -0.25 | @1.81 | %55.2 | %0.0 | @2.23 | %44.8 |
| 0.0 | @1.52 | %65.8 | %27.8 | @2.93 | %34.2 |
| +0.25 | @1.40 | %71.3 | %0.0 | @3.49 | %28.7 |
| +0.50 | @1.33 | %75.3 | %0.0 | @4.05 | %24.7 |
| +0.75 | @1.23 | %81.6 | %0.0 | @5.42 | %18.4 |
| +1.00 | @1.12 | %89.0 | %15.3 | @9.05 | %11.1 |
| +1.25 | @1.11 | %89.9 | %0.0 | @9.87 | %10.1 |
| +1.50 | @1.10 | %90.7 | %0.0 | @10.69 | %9.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.46 | %68.7 | %0.0 | @3.20 | %31.3 |
| +2.00 | @1.59 | %63.1 | %26.5 | @2.71 | %36.9 |
| +2.25 Ana Hat | @1.87 | %53.4 | %0.0 | @2.15 | %46.6 |
| +2.50 | @2.16 | %46.4 | %0.0 | @1.86 | %53.7 |
| +2.75 | @2.51 | %39.8 | %0.0 | @1.66 | %60.2 |
| +3.00 | @3.17 | %31.5 | %21.7 | @1.46 | %68.5 |
| +3.25 | @3.61 | %27.7 | %0.0 | @1.38 | %72.3 |
| +3.50 | @4.05 | %24.7 | %0.0 | @1.33 | %75.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.9% | 7.2% | 4.1% | 1.4% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.1% | 13.2% | 6.3% | 2.1% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.1% | 9.3% | 4.8% | 1.6% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 4.6% | 4.7% | 2.4% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.7% | 1.8% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
FC Cajamarca — Son 5 Maç
M
vs UCV Moquegua (D)
2 - 1
M
vs Cusco (D)
1 - 0
G
vs UCV Moquegua (E)
2 - 0
M
vs UCV Moquegua (D)
2 - 1
G
vs UCV Moquegua (E)
2 - 1
Sporting Cristal — Son 5 Maç
Kayıtlı geçmiş maç bulunamadı.
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.