Portekiz
Primeira-liga •
08.02.2026 — 23:30
Benfica
Elo: 1735λ (Beklenen Gol): 1.97
2 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Alverca
Elo: 1471λ (Beklenen Gol): 0.81
Model Güven Derecesi:
%75
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç).
Benfica - Alverca mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.97, Dep: 0.81 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Benfica %63.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %52.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %65.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Benfica xG
2.31
Dengeli
Alverca xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%63.9
X (Beraberlik)
%22.3
2 (Deplasman)
%13.8
Çifte Şans 1X: %86.2
Çifte Şans X2: %36.1
Çifte Şans 12: %77.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.9
0.5 Alt: %7.1
1.5 Üst: %77.3
1.5 Alt: %22.7
2.5 Üst: %52.5
2.5 Alt: %47.5
3.5 Üst: %30.3
3.5 Alt: %69.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.4
KG Yok
%51.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%12.1
1-0
%11.5
1-1
%10.6
2-1
%9.8
3-0
%7.9
0-0
%7.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %46.0
İY X: %40.1
İY 2: %13.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %70.6
İY 0.5 Alt: %29.4
İY 1.5 Üst: %36.1
İY 1.5 Alt: %63.9
İY 2.5 Üst: %13.0
İY 2.5 Alt: %87.0
İY 3.5 Üst: %3.6
İY 3.5 Alt: %96.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.05
+
Dep
3.46
=
Toplam
9.5
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %60.9
8.5 Alt: %39.1
9.5 Üst: %47.9
9.5 Alt: %52.1
10.5 Üst: %35.5
10.5 Alt: %64.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.37 Korner (Ev: 2.78, Dep: 1.59)
İY 4.5 Üst: %44.4
İY 4.5 Alt: %55.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %75.2 |
Eşit: %9.3 |
Dep: %15.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.2
Ev: 16.1 • Dep: 8.1
İsabetli Şut
8.5
Ev: 5.7 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %69.8
21.5 Alt: %30.2
23.5 Şut Üst: %54.1
23.5 Alt: %46.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %61.3
7.5 Alt: %38.7
8.5 İsabetli Üst: %47.5
8.5 Alt: %52.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBenfica
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Alverca
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Benfica (-1.00)
@1.94
%51.5 İhtimal
İade (Push): %24.6
Alverca (+1.00)
@2.06
%48.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@1.93
%51.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@2.07
%48.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.2 |
| -1.25 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
| -1.00 Ana Hat | @1.94 | %51.5 | %24.6 | @2.06 | %48.6 |
| -0.75 | @1.72 | %58.3 | %0.0 | @2.40 | %41.7 |
| -0.50 | @1.58 | %63.4 | %0.0 | @2.73 | %36.6 |
| -0.25 | @1.40 | %71.5 | %0.0 | @3.51 | %28.5 |
| 0.0 | @1.22 | %81.9 | %22.6 | @5.54 | %18.1 |
| +0.25 | @1.19 | %84.2 | %0.0 | @6.35 | %15.8 |
| +0.50 | @1.16 | %86.0 | %0.0 | @7.16 | %14.0 |
| +0.75 | @1.11 | %90.4 | %0.0 | @10.39 | %9.6 |
| +1.00 | @1.05 | %95.2 | %9.6 | @20.75 | %4.8 |
| +1.25 | @1.05 | %95.4 | %0.0 | @21.85 | %4.6 |
| +1.50 | @1.05 | %95.6 | %0.0 | @22.95 | %4.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.36 | %73.6 | %0.0 | @3.79 | %26.4 |
| +2.00 | @1.45 | %69.2 | %25.1 | @3.24 | %30.8 |
| +2.25 | @1.69 | %59.2 | %0.0 | @2.45 | %40.8 |
| +2.50 Ana Hat | @1.93 | %51.8 | %0.0 | @2.07 | %48.2 |
| +2.75 | @2.19 | %45.7 | %0.0 | @1.84 | %54.3 |
| +3.00 | @2.65 | %37.7 | %22.6 | @1.61 | %62.3 |
| +3.25 | @3.04 | %32.9 | %0.0 | @1.49 | %67.1 |
| +3.50 | @3.42 | %29.2 | %0.0 | @1.41 | %70.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.1% | 4.3% | 2.1% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 11.7% | 10.8% | 4.1% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 12.3% | 9.9% | 4.0% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 8.1% | 6.5% | 2.6% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 4.0% | 3.2% | 1.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.6% | 1.3% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Benfica — Son 5 Maç
G
vs Alverca (D)
1 - 2
G
vs Ferreira (D)
1 - 3
M
vs FCPorto (E)
1 - 2
G
vs Belenenses (D)
0 - 5
G
vs Moreirense (D)
1 - 4
Alverca — Son 5 Maç
B
vs Rio Ave (E)
1 - 1
M
vs Benfica (E)
1 - 2
B
vs Rio Ave (E)
2 - 2
M
vs Rio Ave (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 31.08.2025 | Primeira-liga | Alverca | 1 - 2 | Benfica |