Romanya
Liga I •
07.03.2026 — 21:00
FCSB
Elo: 1530λ (Beklenen Gol): 1.45
1 - 3
Tamamlandı
İY: 1 - 2
Universitatea Cluj
Elo: 1528λ (Beklenen Gol): 0.71
Model Güven Derecesi:
%80
FCSB - Universitatea Cluj mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.45, Dep: 0.71 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FCSB %53.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %36.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %39.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %91.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FCSB xG
1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Universitatea Cluj xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.45 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%53.9
X (Beraberlik)
%28.6
2 (Deplasman)
%17.5
Çifte Şans 1X: %82.5
Çifte Şans X2: %46.1
Çifte Şans 12: %71.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.6
0.5 Alt: %12.5
1.5 Üst: %64.5
1.5 Alt: %35.5
2.5 Üst: %36.7
2.5 Alt: %63.3
3.5 Üst: %17.3
3.5 Alt: %82.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%39.9
KG Yok
%60.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%15.8
1-1
%12.8
0-0
%12.4
2-0
%12.1
2-1
%8.6
0-1
%7.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %37.5
İY X: %47.3
İY 2: %15.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.6
İY 0.5 Alt: %38.4
İY 1.5 Üst: %26.0
İY 1.5 Alt: %74.0
İY 2.5 Üst: %7.5
İY 2.5 Alt: %92.5
İY 3.5 Üst: %1.7
İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5
+
Dep
3.25
=
Toplam
8.25
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %44.2
8.5 Alt: %55.8
9.5 Üst: %31.5
9.5 Alt: %68.5
10.5 Üst: %21.0
10.5 Alt: %79.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.79 Korner (Ev: 2.3, Dep: 1.5)
İY 4.5 Üst: %33.1
İY 4.5 Alt: %66.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %66.7 |
Eşit: %11.9 |
Dep: %21.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.4
Ev: 12.9 • Dep: 7.5
İsabetli Şut
7.2
Ev: 4.6 • Dep: 2.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %39.1
21.5 Alt: %60.9
23.5 Şut Üst: %24.0
23.5 Alt: %76.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %42.5
7.5 Alt: %57.5
8.5 İsabetli Üst: %29.2
8.5 Alt: %70.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFCSB
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Universitatea Cluj
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FCSB (-0.75)
@2.14
%46.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Universitatea Cluj (+0.75)
@1.88
%53.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.98
%50.6 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@2.02
%49.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.62 | %27.6 | %0.0 | @1.38 | %72.4 |
| -1.25 | @3.15 | %31.8 | %0.0 | @1.47 | %68.2 |
| -1.00 | @2.67 | %37.4 | %26.1 | @1.60 | %62.6 |
| -0.75 Ana Hat | @2.14 | %46.8 | %0.0 | @1.88 | %53.2 |
| -0.50 | @1.86 | %53.8 | %0.0 | @2.16 | %46.2 |
| -0.25 | @1.59 | %62.8 | %0.0 | @2.69 | %37.2 |
| 0.0 | @1.33 | %75.4 | %28.7 | @4.07 | %24.6 |
| +0.25 | @1.26 | %79.6 | %0.0 | @4.89 | %20.5 |
| +0.50 | @1.21 | %82.5 | %0.0 | @5.71 | %17.5 |
| +0.75 | @1.14 | %87.9 | %0.0 | @8.28 | %12.1 |
| +1.00 | @1.06 | %94.1 | %12.4 | @17.06 | %5.9 |
| +1.25 | @1.06 | %94.5 | %0.0 | @18.27 | %5.5 |
| +1.50 | @1.05 | %94.9 | %0.0 | @19.47 | %5.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.71 | %58.6 | %0.0 | @2.41 | %41.4 |
| +2.00 Ana Hat | @1.98 | %50.6 | %27.9 | @2.02 | %49.4 |
| +2.25 | @2.36 | %42.4 | %0.0 | @1.74 | %57.6 |
| +2.50 | @2.74 | %36.5 | %0.0 | @1.57 | %63.5 |
| +2.75 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.4 |
| +3.00 | @4.74 | %21.1 | %19.5 | @1.27 | %78.9 |
| +3.25 | @5.31 | %18.8 | %0.0 | @1.23 | %81.2 |
| +3.50 | @5.88 | %17.0 | %0.0 | @1.20 | %83.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 12.4% | 7.3% | 2.9% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 15.9% | 12.8% | 4.2% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 12.1% | 8.6% | 3.1% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 5.9% | 4.2% | 1.5% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.1% | 1.5% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
FCSB — Son 5 Maç
G
vs Universitatea Cluj (D)
0 - 2
G
vs Universitatea Cluj (D)
0 - 2
G
vs Universitatea Cluj (E)
1 - 0
G
vs Universitatea Cluj (D)
1 - 2
B
vs Universitatea Cluj (E)
1 - 1
Universitatea Cluj — Son 5 Maç
M
vs FCSB (E)
0 - 2
M
vs FCSB (E)
0 - 2
M
vs FCSB (D)
1 - 0
M
vs FCSB (E)
1 - 2
B
vs FCSB (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 01.11.2025 | Liga I | Universitatea Cluj | 0 - 2 | FCSB |
| 11.05.2025 | Liga I | Universitatea Cluj | 0 - 2 | FCSB |
| 05.04.2025 | Liga I | FCSB | 1 - 0 | Universitatea Cluj |
| 10.11.2024 | Liga I | Universitatea Cluj | 1 - 2 | FCSB |
| 13.07.2024 | Liga I | FCSB | 1 - 1 | Universitatea Cluj |
| 19.02.2024 | Liga I | Universitatea Cluj | 0 - 0 | FCSB |
| 02.10.2023 | Liga I | FCSB | 2 - 2 | Universitatea Cluj |
| 31.10.2022 | Liga I | Universitatea Cluj | 2 - 1 | FCSB |