Peru
Primera División •
05.11.2026 — 03:00
Puntarenas FC
Elo: 1551λ (Beklenen Gol): 1.77
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
San Carlos
Elo: 1531λ (Beklenen Gol): 1.26
Model Güven Derecesi:
%72
Puntarenas FC - San Carlos mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.77, Dep: 1.26 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Puntarenas FC %48.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %58.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %60.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 40.4%
Elo: 25.5%
Pinnacle: 21.3%
Xg: 12.8%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Puntarenas FC xG
2.00
Dengeli
San Carlos xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%48.7
X (Beraberlik)
%24.9
2 (Deplasman)
%26.4
Çifte Şans 1X: %73.6
Çifte Şans X2: %51.3
Çifte Şans 12: %75.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %94.3
0.5 Alt: %5.7
1.5 Üst: %81.3
1.5 Alt: %18.7
2.5 Üst: %58.3
2.5 Alt: %41.7
3.5 Üst: %35.9
3.5 Alt: %64.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%60.2
KG Yok
%39.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.6
2-1
%9.5
1-0
%7.8
2-0
%7.6
1-2
%6.8
2-2
%6.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.8
İY X: %40.3
İY 2: %22.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %73.5
İY 0.5 Alt: %26.5
İY 1.5 Üst: %40.3
İY 1.5 Alt: %59.7
İY 2.5 Üst: %15.6
İY 2.5 Alt: %84.4
İY 3.5 Üst: %4.8
İY 3.5 Alt: %95.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.64
+
Dep
4.42
=
Toplam
10.07
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %67.5
8.5 Alt: %32.5
9.5 Üst: %55.1
9.5 Alt: %45.0
10.5 Üst: %42.5
10.5 Alt: %57.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.63 Korner (Ev: 2.6, Dep: 2.03)
İY 4.5 Üst: %49.3
İY 4.5 Alt: %50.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %58.9 |
Eşit: %11.9 |
Dep: %29.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25.7
Ev: 14.8 • Dep: 10.8
İsabetli Şut
9
Ev: 5.3 • Dep: 3.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %79.3
21.5 Alt: %20.7
23.5 Şut Üst: %65.8
23.5 Alt: %34.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %67.6
7.5 Alt: %32.4
8.5 İsabetli Üst: %54.4
8.5 Alt: %45.6
Bahis Oranları & Beklenen Değer (EV) Analizi
William Hill • Marj: %42.0| Seçim | Piyasa Oranı | Arındırılmış Piyasa İhtimali | Model Olasılığımız | Beklenen Değer (EV) | Fark (Edge) | Kelly Tavsiyesi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MS 1 | 1,50 | %50.9 | %48.7 | -27.0% | -2.2% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| MS X | 3,00 | %20.7 | %24.9 | -25.2% | +4.2% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| MS 2 | 2,38 | %28.4 | %26.4 | -37.2% | -2.0% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| 2.5 Gol Üst Değerli Bahis | 4,60 | %20.0 | %58.3 | +168.2% | +38.3% | Kasanın %5.0'i |
| 2.5 Gol Alt | 1,15 | %80.0 | %41.7 | -52.1% | -38.3% | 0% (Bahis Önerilmez) |
| Karşılıklı Gol Var Değerli Bahis | 4,20 | %21.9 | %60.2 | +152.8% | +38.3% | Kasanın %5.0'i |
| Karşılıklı Gol Yok | 1,18 | %78.1 | %39.8 | -53.0% | -38.3% | 0% (Bahis Önerilmez) |
Derece: A+ — Keskin Değer (Sharp +EV)
En Yüksek Değerli Pazar: 2.5 Gol Üst (@4,60)
+168.2% EV
Matematiksel Avantaj: +38.3%
* EV = (Model Olasılığı × Decimal Oran) - 1. Pozitif EV, uzun vadede istatistiksel matematiksel avantajı gösterir.
Shin (1993) De-Margined Bias Düzeltmeli
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPuntarenas FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
San Carlos
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Puntarenas FC (-0.50)
@2.07
%48.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
San Carlos (+0.50)
@1.93
%51.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.91
%52.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.10
%47.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.78 | %26.4 | %0.0 | @1.36 | %73.6 |
| -1.25 | @3.37 | %29.7 | %0.0 | @1.42 | %70.3 |
| -1.00 | @2.96 | %33.8 | %21.8 | @1.51 | %66.2 |
| -0.75 | @2.39 | %41.9 | %0.0 | @1.72 | %58.1 |
| -0.50 Ana Hat | @2.07 | %48.3 | %0.0 | @1.93 | %51.7 |
| -0.25 | @1.81 | %55.2 | %0.0 | @2.23 | %44.8 |
| 0.0 | @1.55 | %64.6 | %25.2 | @2.82 | %35.5 |
| +0.25 | @1.44 | %69.7 | %0.0 | @3.30 | %30.3 |
| +0.50 | @1.36 | %73.5 | %0.0 | @3.77 | %26.5 |
| +0.75 | @1.26 | %79.6 | %0.0 | @4.89 | %20.4 |
| +1.00 | @1.15 | %86.7 | %15.3 | @7.53 | %13.3 |
| +1.25 | @1.14 | %87.8 | %0.0 | @8.21 | %12.2 |
| +1.50 | @1.13 | %88.8 | %0.0 | @8.89 | %11.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.27 | %78.6 | %0.0 | @4.67 | %21.4 |
| +2.00 | @1.33 | %75.4 | %23.3 | @4.06 | %24.6 |
| +2.25 | @1.53 | %65.4 | %0.0 | @2.89 | %34.6 |
| +2.50 | @1.73 | %57.8 | %0.0 | @2.37 | %42.2 |
| +2.75 Ana Hat | @1.91 | %52.4 | %0.0 | @2.10 | %47.6 |
| +3.00 | @2.20 | %45.5 | %22.7 | @1.83 | %54.5 |
| +3.25 | @2.52 | %39.7 | %0.0 | @1.66 | %60.4 |
| +3.50 | @2.84 | %35.2 | %0.0 | @1.54 | %64.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 5.7% | 5.3% | 3.9% | 1.6% | 0.5% | 0.1% |
| 1 Gol | 7.9% | 11.7% | 6.9% | 2.9% | 0.9% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.7% | 9.7% | 6.1% | 2.5% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 4.5% | 5.7% | 3.6% | 1.5% | 0.5% | 0.1% |
| 4 Gol | 2.0% | 2.5% | 1.6% | 0.7% | 0.2% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.7% | 0.9% | 0.6% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Puntarenas FC — Son 5 Maç
B
vs Perez Zeledon (D)
1 - 1
G
vs Inter San Carlos (E)
3 - 1
G
vs Escorpiones Belén (D)
1 - 2
M
vs CS Cartagines (D)
3 - 1
B
vs LD Alajuelense (E)
1 - 1
San Carlos — Son 5 Maç
M
vs CS Cartagines (D)
3 - 0
G
vs Deportivo Saprissa (E)
2 - 1
B
vs Sporting San Jose (D)
3 - 3
M
vs Inter San Carlos (E)
1 - 2
G
vs CS Cartagines (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 31.08.2026 | Primera División | San Carlos | 1 - 2 | Puntarenas FC |