Costa-Rica
Liga de Ascenso •
11.02.2026 — 23:00
AD Sarchí
Elo: 1467λ (Beklenen Gol): 1.27
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Santa Cruz FC
Elo: 1440λ (Beklenen Gol): 0.75
Model Güven Derecesi:
%70
AD Sarchí - Santa Cruz FC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.27, Dep: 0.75 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre AD Sarchí %47.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %32.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %38.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %31.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %77.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
AD Sarchí xG
1.60
Dengeli
Santa Cruz FC xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.8
X (Beraberlik)
%31.1
2 (Deplasman)
%21.0
Çifte Şans 1X: %79.0
Çifte Şans X2: %52.2
Çifte Şans 12: %68.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %85.8
0.5 Alt: %14.2
1.5 Üst: %60.9
1.5 Alt: %39.1
2.5 Üst: %32.9
2.5 Alt: %67.1
3.5 Üst: %14.7
3.5 Alt: %85.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%38.9
KG Yok
%61.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%15.9
0-0
%14.2
1-1
%13.6
2-0
%10.7
0-1
%9.0
2-1
%8.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %33.3
İY X: %49.6
İY 2: %17.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %59.2
İY 0.5 Alt: %40.9
İY 1.5 Üst: %23.7
İY 1.5 Alt: %76.3
İY 2.5 Üst: %6.4
İY 2.5 Alt: %93.6
İY 3.5 Üst: %1.4
İY 3.5 Alt: %98.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.64
+
Dep
3.33
=
Toplam
7.97
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %40.4
8.5 Alt: %59.6
9.5 Üst: %28.0
9.5 Alt: %72.0
10.5 Üst: %18.1
10.5 Alt: %81.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.67 Korner (Ev: 2.13, Dep: 1.53)
İY 4.5 Üst: %30.7
İY 4.5 Alt: %69.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.1 |
Eşit: %13.0 |
Dep: %25.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.5
Ev: 11.8 • Dep: 7.7
İsabetli Şut
6.9
Ev: 4.2 • Dep: 2.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %31.9
21.5 Alt: %68.1
23.5 Şut Üst: %18.3
23.5 Alt: %81.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %37.9
7.5 Alt: %62.1
8.5 İsabetli Üst: %25.2
8.5 Alt: %74.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAD Sarchí
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Santa Cruz FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
AD Sarchí (-0.50)
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Santa Cruz FC (+0.50)
@1.91
%52.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.19
%45.6 İhtimal
İade (Push): %28.1
+2.00 Gol Alt
@1.84
%54.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.47 | %22.4 | %0.0 | @1.29 | %77.6 |
| -1.25 | @3.90 | %25.6 | %0.0 | @1.34 | %74.4 |
| -1.00 | @3.34 | %30.0 | %25.4 | @1.43 | %70.0 |
| -0.75 | @2.49 | %40.1 | %0.0 | @1.67 | %59.9 |
| -0.50 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %0.0 | @1.91 | %52.3 |
| -0.25 | @1.77 | %56.5 | %0.0 | @2.30 | %43.5 |
| 0.0 | @1.44 | %69.4 | %31.2 | @3.26 | %30.7 |
| +0.25 | @1.33 | %75.0 | %0.0 | @4.00 | %25.0 |
| +0.50 | @1.27 | %78.9 | %0.0 | @4.74 | %21.1 |
| +0.75 | @1.17 | %85.1 | %0.0 | @6.72 | %14.9 |
| +1.00 | @1.08 | %92.4 | %14.6 | @13.14 | %7.6 |
| +1.25 | @1.08 | %93.0 | %0.0 | @14.26 | %7.0 |
| +1.50 | @1.07 | %93.5 | %0.0 | @15.38 | %6.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.84 | %54.5 | %0.0 | @2.20 | %45.5 |
| +2.00 Ana Hat | @2.19 | %45.6 | %28.1 | @1.84 | %54.4 |
| +2.25 | @2.62 | %38.1 | %0.0 | @1.62 | %61.9 |
| +2.50 | @3.05 | %32.8 | %0.0 | @1.49 | %67.2 |
| +2.75 | @3.84 | %26.0 | %0.0 | @1.35 | %74.0 |
| +3.00 | @5.63 | %17.8 | %18.3 | @1.22 | %82.3 |
| +3.25 | @6.26 | %16.0 | %0.0 | @1.19 | %84.0 |
| +3.50 | @6.89 | %14.5 | %0.0 | @1.17 | %85.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 14.2% | 9.0% | 3.7% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 15.9% | 13.6% | 4.8% | 1.2% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 10.7% | 8.0% | 3.0% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.5% | 3.4% | 1.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.4% | 1.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
AD Sarchí — Son 5 Maç
B
vs ADR Jicaral (E)
1 - 1
G
vs Santa Cruz FC (E)
2 - 0
M
vs ADR Jicaral (D)
3 - 0
B
vs Santa Cruz FC (D)
0 - 0
M
vs ADR Jicaral (D)
2 - 0
Santa Cruz FC — Son 5 Maç
G
vs AD Cofutpa (E)
4 - 1
B
vs AD Cofutpa (E)
1 - 1
M
vs AD Sarchí (D)
2 - 0
B
vs AD Sarchí (E)
0 - 0
B
vs AD Cofutpa (D)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 29.10.2025 | Liga de Ascenso | AD Sarchí | 2 - 0 | Santa Cruz FC |
| 14.09.2025 | Liga de Ascenso | Santa Cruz FC | 0 - 0 | AD Sarchí |