World
Friendlies Clubs •
17.01.2026 — 14:00
Montana
Elo: 1481λ (Beklenen Gol): 1.32
VS
Başlamadı
Spartak Pleven
Elo: 1451λ (Beklenen Gol): 0.80
Model Güven Derecesi:
%78
Montana - Spartak Pleven mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.32, Dep: 0.80 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Montana %47.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %35.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %41.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Montana xG
1.60
Dengeli
Spartak Pleven xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.9
X (Beraberlik)
%30.4
2 (Deplasman)
%21.7
Çifte Şans 1X: %78.3
Çifte Şans X2: %52.1
Çifte Şans 12: %69.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.0
0.5 Alt: %13.0
1.5 Üst: %63.5
1.5 Alt: %36.6
2.5 Üst: %35.5
2.5 Alt: %64.5
3.5 Üst: %16.5
3.5 Alt: %83.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%41.3
KG Yok
%58.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%14.9
1-1
%13.6
0-0
%13.0
2-0
%10.5
0-1
%8.7
2-1
%8.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %33.7
İY X: %48.5
İY 2: %17.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %60.8
İY 0.5 Alt: %39.2
İY 1.5 Üst: %25.3
İY 1.5 Alt: %74.7
İY 2.5 Üst: %7.2
İY 2.5 Alt: %92.9
İY 3.5 Üst: %1.6
İY 3.5 Alt: %98.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.73
+
Dep
3.44
=
Toplam
8.17
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %43.2
8.5 Alt: %56.8
9.5 Üst: %30.5
9.5 Alt: %69.5
10.5 Üst: %20.2
10.5 Alt: %79.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.76 Korner (Ev: 2.18, Dep: 1.58)
İY 4.5 Üst: %32.4
İY 4.5 Alt: %67.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %60.8 |
Eşit: %12.9 |
Dep: %26.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.1
Ev: 12.1 • Dep: 8.1
İsabetli Şut
7.1
Ev: 4.3 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %36.8
21.5 Alt: %63.2
23.5 Şut Üst: %22.2
23.5 Alt: %77.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %41.0
7.5 Alt: %59.0
8.5 İsabetli Üst: %27.8
8.5 Alt: %72.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMontana
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Spartak Pleven
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Montana (-0.50)
@2.09
%47.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Spartak Pleven (+0.50)
@1.91
%52.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.04
%49.1 İhtimal
İade (Push): %28.0
+2.00 Gol Alt
@1.96
%50.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.38 | %22.9 | %0.0 | @1.30 | %77.2 |
| -1.25 | @3.83 | %26.1 | %0.0 | @1.35 | %73.9 |
| -1.00 | @3.29 | %30.4 | %24.9 | @1.44 | %69.6 |
| -0.75 | @2.48 | %40.3 | %0.0 | @1.68 | %59.7 |
| -0.50 Ana Hat | @2.09 | %47.8 | %0.0 | @1.91 | %52.2 |
| -0.25 | @1.77 | %56.4 | %0.0 | @2.29 | %43.6 |
| 0.0 | @1.46 | %68.7 | %30.5 | @3.19 | %31.3 |
| +0.25 | @1.35 | %74.3 | %0.0 | @3.89 | %25.7 |
| +0.50 | @1.28 | %78.2 | %0.0 | @4.59 | %21.8 |
| +0.75 | @1.18 | %84.5 | %0.0 | @6.43 | %15.5 |
| +1.00 | @1.09 | %91.8 | %14.8 | @12.15 | %8.2 |
| +1.25 | @1.08 | %92.4 | %0.0 | @13.20 | %7.6 |
| +1.50 | @1.08 | %93.0 | %0.0 | @14.25 | %7.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.74 | %57.4 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| +2.00 Ana Hat | @2.04 | %49.1 | %28.0 | @1.96 | %50.9 |
| +2.25 | @2.43 | %41.1 | %0.0 | @1.70 | %58.9 |
| +2.50 | @2.83 | %35.4 | %0.0 | @1.55 | %64.6 |
| +2.75 | @3.50 | %28.5 | %0.0 | @1.40 | %71.5 |
| +3.00 | @4.98 | %20.1 | %19.1 | @1.25 | %79.9 |
| +3.25 | @5.56 | %18.0 | %0.0 | @1.22 | %82.0 |
| +3.50 | @6.15 | %16.3 | %0.0 | @1.19 | %83.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 13.0% | 8.7% | 3.9% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 14.9% | 13.7% | 5.1% | 1.4% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 10.5% | 8.4% | 3.4% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.6% | 3.7% | 1.5% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.5% | 1.2% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Montana — Son 5 Maç
G
vs Spartak Pleven (E)
1 - 0
G
vs Spartak Pleven (E)
1 - 0
M
vs Spartak Pleven (D)
2 - 1
G
vs Spartak Pleven (E)
1 - 0
G
vs Spartak Pleven (D)
0 - 2
Spartak Pleven — Son 5 Maç
M
vs Montana (D)
1 - 0
M
vs Montana (D)
1 - 0
G
vs Montana (E)
2 - 1
M
vs Montana (D)
1 - 0
M
vs Montana (E)
0 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 03.04.2025 | Second League | Montana | 1 - 0 | Spartak Pleven |
| 18.01.2025 | Friendlies Clubs | Montana | 1 - 0 | Spartak Pleven |
| 20.09.2024 | Second League | Spartak Pleven | 2 - 1 | Montana |
| 02.03.2024 | Second League | Montana | 1 - 0 | Spartak Pleven |
| 20.08.2023 | Second League | Spartak Pleven | 0 - 2 | Montana |
| 08.04.2023 | Second League | Spartak Pleven | 0 - 1 | Montana |
| 06.09.2022 | Second League | Montana | 0 - 2 | Spartak Pleven |