Azerbaycan
Premyer Liqa •
28.02.2026 — 13:30
Şamaxı FK
Elo: 1487λ (Beklenen Gol): 0.76
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Neftchi Baku
Elo: 1628λ (Beklenen Gol): 1.33
Model Güven Derecesi:
%80
Şamaxı FK - Neftchi Baku mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.76, Dep: 1.33 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Neftchi Baku %49.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %34.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %40.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Şamaxı FK xG
1.20
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Neftchi Baku xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.20 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.76 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%20.5
X (Beraberlik)
%30.3
2 (Deplasman)
%49.3
Çifte Şans 1X: %50.8
Çifte Şans X2: %79.5
Çifte Şans 12: %69.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %86.7
0.5 Alt: %13.3
1.5 Üst: %62.9
1.5 Alt: %37.1
2.5 Üst: %34.9
2.5 Alt: %65.1
3.5 Üst: %16.1
3.5 Alt: %84.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%40.2
KG Yok
%59.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-1
%15.5
1-1
%13.5
0-0
%13.2
0-2
%10.9
1-0
%8.5
1-2
%8.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %17.0
İY X: %48.6
İY 2: %34.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %60.4
İY 0.5 Alt: %39.6
İY 1.5 Üst: %24.9
İY 1.5 Alt: %75.1
İY 2.5 Üst: %7.0
İY 2.5 Alt: %93.0
İY 3.5 Üst: %1.5
İY 3.5 Alt: %98.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.62
+
Dep
4.58
=
Toplam
8.2
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %43.6
8.5 Alt: %56.4
9.5 Üst: %30.9
9.5 Alt: %69.1
10.5 Üst: %20.5
10.5 Alt: %79.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.77 Korner (Ev: 1.66, Dep: 2.11)
İY 4.5 Üst: %32.7
İY 4.5 Alt: %67.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %30.3 |
Eşit: %13.4 |
Dep: %56.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20
Ev: 8.7 • Dep: 11.3
İsabetli Şut
7
Ev: 3.1 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %35.8
21.5 Alt: %64.2
23.5 Şut Üst: %21.4
23.5 Alt: %78.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %39.7
7.5 Alt: %60.3
8.5 İsabetli Üst: %26.7
8.5 Alt: %73.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiŞamaxı FK
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Neftchi Baku
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Şamaxı FK (+0.50)
@1.97
%50.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Neftchi Baku (-0.50)
@2.04
%49.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.07
%48.3 İhtimal
İade (Push): %28.0
+2.00 Gol Alt
@1.93
%51.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @15.64 | %6.4 | %0.0 | @1.07 | %93.6 |
| -1.25 | @14.53 | %6.9 | %0.0 | @1.07 | %93.1 |
| -1.00 | @13.43 | %7.5 | %14.2 | @1.08 | %92.6 |
| -0.75 | @6.90 | %14.5 | %0.0 | @1.17 | %85.5 |
| -0.50 | @4.87 | %20.6 | %0.0 | @1.26 | %79.5 |
| -0.25 | @4.13 | %24.2 | %0.0 | @1.32 | %75.8 |
| 0.0 | @3.39 | %29.5 | %30.3 | @1.42 | %70.5 |
| +0.25 | @2.38 | %42.1 | %0.0 | @1.73 | %57.9 |
| +0.50 Ana Hat | @1.97 | %50.9 | %0.0 | @2.04 | %49.1 |
| +0.75 | @1.72 | %58.3 | %0.0 | @2.40 | %41.7 |
| +1.00 | @1.47 | %68.2 | %25.4 | @3.14 | %31.8 |
| +1.25 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| +1.50 | @1.31 | %76.3 | %0.0 | @4.21 | %23.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.76 | %56.7 | %0.0 | @2.31 | %43.3 |
| +2.00 Ana Hat | @2.07 | %48.3 | %28.0 | @1.93 | %51.7 |
| +2.25 | @2.47 | %40.4 | %0.0 | @1.68 | %59.6 |
| +2.50 | @2.88 | %34.8 | %0.0 | @1.53 | %65.2 |
| +2.75 | @3.58 | %27.9 | %0.0 | @1.39 | %72.1 |
| +3.00 | @5.12 | %19.5 | %18.9 | @1.24 | %80.5 |
| +3.25 | @5.72 | %17.5 | %0.0 | @1.21 | %82.5 |
| +3.50 | @6.31 | %15.8 | %0.0 | @1.19 | %84.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 13.3% | 15.5% | 10.9% | 4.9% | 1.6% | 0.4% |
| 1 Gol | 8.5% | 13.5% | 8.4% | 3.7% | 1.2% | 0.3% |
| 2 Gol | 3.6% | 4.8% | 3.2% | 1.4% | 0.5% | 0.1% |
| 3 Gol | 0.9% | 1.2% | 0.8% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Şamaxı FK — Son 5 Maç
B
vs Neftchi Baku (D)
1 - 1
M
vs Neftchi Baku (E)
0 - 2
M
vs Neftchi Baku (D)
1 - 0
B
vs Neftchi Baku (D)
2 - 2
B
vs Neftchi Baku (E)
0 - 0
Neftchi Baku — Son 5 Maç
B
vs Şamaxı FK (E)
1 - 1
G
vs Şamaxı FK (D)
0 - 2
G
vs Şamaxı FK (E)
1 - 0
B
vs Şamaxı FK (E)
2 - 2
B
vs Şamaxı FK (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 16.08.2025 | Premyer Liqa | Neftchi Baku | 1 - 1 | Şamaxı FK |
| 07.04.2025 | Premyer Liqa | Şamaxı FK | 0 - 2 | Neftchi Baku |
| 31.01.2025 | Premyer Liqa | Neftchi Baku | 1 - 0 | Şamaxı FK |
| 08.11.2024 | Premyer Liqa | Neftchi Baku | 2 - 2 | Şamaxı FK |
| 31.08.2024 | Premyer Liqa | Şamaxı FK | 0 - 0 | Neftchi Baku |
| 14.05.2023 | Premyer Liqa | Neftchi Baku | 1 - 1 | Şamaxı FK |
| 12.03.2023 | Premyer Liqa | Şamaxı FK | 0 - 1 | Neftchi Baku |
| 23.12.2022 | Premyer Liqa | Neftchi Baku | 3 - 0 | Şamaxı FK |