İtalya
Campionato Primavera - 2 •
09.05.2026 — 16:00
Ternana U19
Elo: 1453λ (Beklenen Gol): 2.02
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Pescara U19
Elo: 1474λ (Beklenen Gol): 2.45
Model Güven Derecesi:
%80
Ternana U19 - Pescara U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.02, Dep: 2.45 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Pescara U19 %47.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %82.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %79.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %20.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %63.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ternana U19 xG
2.31
Dengeli
Pescara U19 xG
2.39
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%32.1
X (Beraberlik)
%20.0
2 (Deplasman)
%47.9
Çifte Şans 1X: %52.2
Çifte Şans X2: %67.9
Çifte Şans 12: %80.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.3
0.5 Alt: %1.7
1.5 Üst: %94.1
1.5 Alt: %5.9
2.5 Üst: %82.2
2.5 Alt: %17.8
3.5 Üst: %65.2
3.5 Alt: %34.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%79.6
KG Yok
%20.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-2
%7.0
1-2
%7.0
1-1
%6.1
2-1
%5.7
2-3
%5.7
1-3
%5.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %28.6
İY X: %32.8
İY 2: %38.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %85.5
İY 0.5 Alt: %14.5
İY 1.5 Üst: %60.4
İY 1.5 Alt: %39.6
İY 2.5 Üst: %32.1
İY 2.5 Alt: %67.9
İY 3.5 Üst: %13.8
İY 3.5 Alt: %86.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.14
+
Dep
6.99
=
Toplam
13.13
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %90.6
8.5 Alt: %9.4
9.5 Üst: %84.2
9.5 Alt: %15.8
10.5 Üst: %75.9
10.5 Alt: %24.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.04 Korner (Ev: 2.82, Dep: 3.21)
İY 4.5 Üst: %72.0
İY 4.5 Alt: %28.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %35.4 |
Eşit: %10.8 |
Dep: %53.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
34.5
Ev: 16.3 • Dep: 18.2
İsabetli Şut
12
Ev: 5.8 • Dep: 6.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.1
21.5 Alt: %0.9
23.5 Şut Üst: %97.5
23.5 Alt: %2.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %91.2
7.5 Alt: %8.8
8.5 İsabetli Üst: %84.7
8.5 Alt: %15.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiTernana U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Pescara U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ternana U19 (+0.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Pescara U19 (-0.25)
@1.92
%52.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.86
%53.9 İhtimal
İade (Push): %20.2
+4.00 Gol Alt
@2.17
%46.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.02 | %16.6 | %0.0 | @1.20 | %83.4 |
| -1.25 | @5.55 | %18.0 | %0.0 | @1.22 | %82.0 |
| -1.00 | @5.08 | %19.7 | %15.6 | @1.25 | %80.3 |
| -0.75 | @3.77 | %26.5 | %0.0 | @1.36 | %73.5 |
| -0.50 | @3.10 | %32.2 | %0.0 | @1.48 | %67.8 |
| -0.25 | @2.77 | %36.0 | %0.0 | @1.56 | %64.0 |
| 0.0 | @2.45 | %40.9 | %21.1 | @1.69 | %59.1 |
| +0.25 Ana Hat | @2.09 | %47.9 | %0.0 | @1.92 | %52.2 |
| +0.50 | @1.87 | %53.4 | %0.0 | @2.14 | %46.7 |
| +0.75 | @1.70 | %59.0 | %0.0 | @2.44 | %41.0 |
| +1.00 | @1.52 | %65.9 | %19.1 | @2.93 | %34.1 |
| +1.25 | @1.44 | %69.5 | %0.0 | @3.28 | %30.5 |
| +1.50 | @1.38 | %72.4 | %0.0 | @3.62 | %27.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.07 | %93.4 | %0.0 | @15.13 | %6.6 |
| +2.00 | @1.08 | %92.9 | %12.6 | @14.11 | %7.1 |
| +2.25 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.51 | %13.3 |
| +2.50 | @1.23 | %81.2 | %0.0 | @5.33 | %18.8 |
| +2.75 | @1.26 | %79.4 | %0.0 | @4.85 | %20.6 |
| +3.00 | @1.30 | %77.1 | %18.1 | @4.37 | %22.9 |
| +3.25 | @1.44 | %69.4 | %0.0 | @3.27 | %30.6 |
| +3.50 | @1.58 | %63.2 | %0.0 | @2.72 | %36.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.7% | 2.5% | 3.6% | 3.0% | 1.8% | 0.9% |
| 1 Gol | 2.0% | 6.5% | 7.4% | 6.0% | 3.7% | 1.8% |
| 2 Gol | 2.5% | 6.1% | 7.4% | 6.1% | 3.7% | 1.8% |
| 3 Gol | 1.7% | 4.1% | 5.0% | 4.1% | 2.5% | 1.2% |
| 4 Gol | 0.8% | 2.1% | 2.5% | 2.1% | 1.3% | 0.6% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.8% | 1.0% | 0.8% | 0.5% | 0.2% |
Ternana U19 — Son 5 Maç
M
vs Spezia U19 (D)
2 - 1
M
vs Empoli U19 (E)
1 - 4
B
vs Cosenza U19 (D)
1 - 1
G
vs Benevento U19 (E)
2 - 1
M
vs Palermo U19 (D)
1 - 0
Pescara U19 — Son 5 Maç
B
vs Spezia U19 (E)
1 - 1
B
vs Empoli U19 (D)
2 - 2
M
vs Spezia U19 (D)
4 - 3
G
vs Ternana U19 (E)
2 - 1
B
vs Ternana U19 (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.09.2025 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 2 - 1 | Ternana U19 |
| 25.04.2025 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 1 - 1 | Ternana U19 |
| 21.12.2024 | Campionato Primavera - 2 | Ternana U19 | 2 - 1 | Pescara U19 |
| 27.04.2024 | Campionato Primavera - 2 | Ternana U19 | 2 - 4 | Pescara U19 |
| 27.09.2023 | Coppa Italia Primavera | Pescara U19 | 1 - 0 | Ternana U19 |
| 16.09.2023 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 0 - 2 | Ternana U19 |
| 22.04.2023 | Campionato Primavera - 2 | Ternana U19 | 2 - 2 | Pescara U19 |
| 10.12.2022 | Campionato Primavera - 2 | Pescara U19 | 2 - 1 | Ternana U19 |