Switzerland
AXA Women’s Super League •
16.05.2026 — 18:00
Young Boys W
Elo: 1558λ (Beklenen Gol): 1.90
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
St. Gallen W
Elo: 1453λ (Beklenen Gol): 0.74
Model Güven Derecesi:
%89
Young Boys W - St. Gallen W mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.90, Dep: 0.74 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Young Boys W %64.0 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %49.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %45.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %87
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%59.3
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Young Boys W xG
2.31
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
St. Gallen W xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (2.31 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.90 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%64.0
X (Beraberlik)
%22.9
2 (Deplasman)
%13.2
Çifte Şans 1X: %86.9
Çifte Şans X2: %36.0
Çifte Şans 12: %77.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.0
0.5 Alt: %8.0
1.5 Üst: %74.8
1.5 Alt: %25.2
2.5 Üst: %49.1
2.5 Alt: %50.9
3.5 Üst: %27.3
3.5 Alt: %72.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%45.3
KG Yok
%54.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%12.9
1-0
%12.8
1-1
%10.8
2-1
%9.5
3-0
%8.1
0-0
%7.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %45.6
İY X: %41.2
İY 2: %13.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %68.8
İY 0.5 Alt: %31.2
İY 1.5 Üst: %33.8
İY 1.5 Alt: %66.2
İY 2.5 Üst: %11.6
İY 2.5 Alt: %88.4
İY 3.5 Üst: %3.1
İY 3.5 Alt: %96.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.9
+
Dep
3.32
=
Toplam
9.21
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %57.2
8.5 Alt: %42.8
9.5 Üst: %44.1
9.5 Alt: %55.9
10.5 Üst: %32.0
10.5 Alt: %68.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.24 Korner (Ev: 2.71, Dep: 1.53)
İY 4.5 Üst: %41.8
İY 4.5 Alt: %58.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %75.5 |
Eşit: %9.4 |
Dep: %15.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.3
Ev: 15.6 • Dep: 7.7
İsabetli Şut
8.2
Ev: 5.6 • Dep: 2.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %63.5
21.5 Alt: %36.5
23.5 Şut Üst: %47.1
23.5 Alt: %52.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %57.3
7.5 Alt: %42.7
8.5 İsabetli Üst: %43.4
8.5 Alt: %56.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiYoung Boys W
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
St. Gallen W
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Young Boys W (-1.00)
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %25.2
St. Gallen W (+1.00)
@2.05
%48.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.06
%48.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.94
%51.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.61 | %38.3 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| -1.25 | @2.28 | %43.9 | %0.0 | @1.78 | %56.1 |
| -1.00 Ana Hat | @1.95 | %51.3 | %25.2 | @2.05 | %48.8 |
| -0.75 | @1.72 | %58.3 | %0.0 | @2.40 | %41.7 |
| -0.50 | @1.57 | %63.5 | %0.0 | @2.74 | %36.5 |
| -0.25 | @1.39 | %71.9 | %0.0 | @3.55 | %28.2 |
| 0.0 | @1.21 | %82.7 | %23.2 | @5.77 | %17.3 |
| +0.25 | @1.18 | %84.9 | %0.0 | @6.64 | %15.1 |
| +0.50 | @1.15 | %86.7 | %0.0 | @7.51 | %13.3 |
| +0.75 | @1.10 | %91.0 | %0.0 | @11.05 | %9.1 |
| +1.00 | @1.05 | %95.7 | %9.4 | @23.06 | %4.3 |
| +1.25 | @1.04 | %95.9 | %0.0 | @24.26 | %4.1 |
| +1.50 | @1.04 | %96.1 | %0.0 | @25.45 | %3.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.42 | %70.6 | %0.0 | @3.40 | %29.4 |
| +2.00 | @1.53 | %65.5 | %26.0 | @2.89 | %34.6 |
| +2.25 | @1.80 | %55.7 | %0.0 | @2.26 | %44.3 |
| +2.50 Ana Hat | @2.06 | %48.5 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| +2.75 | @2.38 | %42.0 | %0.0 | @1.72 | %58.0 |
| +3.00 | @2.96 | %33.8 | %22.2 | @1.51 | %66.2 |
| +3.25 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.5 |
| +3.50 | @3.81 | %26.3 | %0.0 | @1.36 | %73.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.0% | 4.6% | 2.0% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 13.0% | 11.0% | 3.8% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 13.0% | 9.7% | 3.6% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 8.2% | 6.1% | 2.3% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.9% | 2.9% | 1.1% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.5% | 1.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Young Boys W — Son 5 Maç
G
vs St. Gallen W (D)
1 - 3
G
vs St. Gallen W (E)
2 - 0
B
vs St. Gallen W (D)
1 - 1
B
vs St. Gallen W (D)
2 - 2
B
vs St. Gallen W (E)
0 - 0
St. Gallen W — Son 5 Maç
M
vs Young Boys W (E)
1 - 3
M
vs Grasshopper W (E)
1 - 2
M
vs Young Boys W (D)
2 - 0
B
vs Grasshopper W (D)
1 - 1
B
vs Young Boys W (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.05.2026 | AXA Women’s Super League | St. Gallen W | 1 - 3 | Young Boys W |
| 15.11.2025 | AXA Women’s Super League | Young Boys W | 2 - 0 | St. Gallen W |
| 23.08.2025 | AXA Women’s Super League | St. Gallen W | 1 - 1 | Young Boys W |
| 17.11.2024 | AXA Women’s Super League | St. Gallen W | 2 - 2 | Young Boys W |
| 17.08.2024 | AXA Women’s Super League | Young Boys W | 0 - 0 | St. Gallen W |
| 25.11.2023 | AXA Women’s Super League | Young Boys W | 4 - 1 | St. Gallen W |
| 26.08.2023 | AXA Women’s Super League | St. Gallen W | 2 - 2 | Young Boys W |