Maç Listesine Dön
Switzerland 1. Liga Promotion • 23.05.2026 — 17:00

Bavois

Elo: 1473
λ (Beklenen Gol): 1.51
3 - 2
Tamamlandı
İY: 2 - 0

Cham

Elo: 1482
λ (Beklenen Gol): 1.13
Model Güven Derecesi:
%80
Bavois - Cham mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.51, Dep: 1.13 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Bavois %45.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %49.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %53.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %27.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Bavois xG 1.91
Dengeli
Cham xG 1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %45.2
X (Beraberlik) %27.4
2 (Deplasman) %27.4

Çifte Şans 1X: %72.6
Çifte Şans X2: %54.8
Çifte Şans 12: %72.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.9 0.5 Alt: %8.1
1.5 Üst: %75.0 1.5 Alt: %25.0
2.5 Üst: %49.3 2.5 Alt: %50.7
3.5 Üst: %27.4 3.5 Alt: %72.6

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %53.7
KG Yok %46.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-1
%13.1
1-0
%9.9
2-1
%9.2
2-0
%8.2
0-0
%8.0
0-1
%7.1

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %33.7 İY X: %43.5 İY 2: %22.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %68.8 İY 0.5 Alt: %31.3
İY 1.5 Üst: %34.1 İY 1.5 Alt: %65.9
İY 2.5 Üst: %11.8 İY 2.5 Alt: %88.3
İY 3.5 Üst: %3.2 İY 3.5 Alt: %96.8
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 5.13
+
Dep 4.15
=
Toplam 9.28
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %58.0 8.5 Alt: %42.0
9.5 Üst: %44.9 9.5 Alt: %55.1
10.5 Üst: %32.7 10.5 Alt: %67.3

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.27 Korner (Ev: 2.36, Dep: 1.91)
İY 4.5 Üst: %42.3 İY 4.5 Alt: %57.7
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %56.1 | Eşit: %12.7 | Dep: %31.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 23.4
Ev: 13.3 • Dep: 10.1
İsabetli Şut 8.2
Ev: 4.7 • Dep: 3.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %63.8 21.5 Alt: %36.2
23.5 Şut Üst: %47.4 23.5 Alt: %52.6

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %57.1 7.5 Alt: %42.9
8.5 İsabetli Üst: %43.2 8.5 Alt: %56.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Bavois
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Cham
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Bavois (-0.25)
@1.92
%52.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Cham (+0.25)
@2.09
%47.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.04
%49.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.96
%51.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @4.39 %22.8 %0.0 @1.29 %77.2
-1.25 @3.91 %25.6 %0.0 @1.34 %74.4
-1.00 @3.42 %29.3 %22.2 @1.41 %70.7
-0.75 @2.62 %38.1 %0.0 @1.62 %61.9
-0.50 @2.22 %45.0 %0.0 @1.82 %55.0
-0.25 Ana Hat @1.92 %52.2 %0.0 @2.09 %47.8
0.0 @1.61 %62.1 %27.6 @2.64 %37.9
+0.25 @1.47 %68.1 %0.0 @3.14 %31.9
+0.50 @1.38 %72.5 %0.0 @3.64 %27.5
+0.75 @1.27 %79.0 %0.0 @4.76 %21.0
+1.00 @1.15 %86.7 %16.4 @7.52 %13.3
+1.25 @1.14 %87.9 %0.0 @8.25 %12.1
+1.50 @1.13 %88.9 %0.0 @8.99 %11.1
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.41 %71.1 %0.0 @3.46 %28.9
+2.00 @1.51 %66.1 %25.9 @2.95 %33.9
+2.25 @1.78 %56.3 %0.0 @2.29 %43.8
+2.50 Ana Hat @2.04 %49.0 %0.0 @1.96 %51.0
+2.75 @2.34 %42.7 %0.0 @1.74 %57.4
+3.00 @2.89 %34.6 %22.0 @1.53 %65.5
+3.25 @3.30 %30.3 %0.0 @1.43 %69.7
+3.50 @3.71 %26.9 %0.0 @1.37 %73.1
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 8.1% 7.2% 4.6% 1.7% 0.5% 0.1%
1 Gol 9.9% 13.1% 6.9% 2.6% 0.7% 0.2%
2 Gol 8.2% 9.3% 5.2% 2.0% 0.6% 0.1%
3 Gol 4.1% 4.7% 2.6% 1.0% 0.3% 0.1%
4 Gol 1.6% 1.8% 1.0% 0.4% 0.1% 0.0%
5 Gol 0.5% 0.5% 0.3% 0.1% 0.0% 0.0%
Bavois — Son 5 Maç
M vs Biel-Bienne (D)
5 - 2
G vs Cham (D)
0 - 2
G vs Biel-Bienne (E)
3 - 2
G vs Biel-Bienne (D)
1 - 2
B vs Cham (E)
0 - 0
Cham — Son 5 Maç
M vs Bavois (E)
0 - 2
B vs Bavois (D)
0 - 0
G vs Bavois (E)
1 - 0
B vs Bavois (E)
2 - 2
M vs Bavois (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç
Tarih Lig Ev Sahibi Skor Deplasman
15.11.2025 1. Liga Promotion Cham 0 - 2 Bavois
22.02.2025 1. Liga Promotion Bavois 0 - 0 Cham
17.08.2024 1. Liga Promotion Cham 1 - 0 Bavois
17.02.2024 1. Liga Promotion Cham 2 - 2 Bavois
12.08.2023 1. Liga Promotion Bavois 2 - 1 Cham
22.04.2023 1. Liga Promotion Cham 2 - 0 Bavois
19.10.2022 1. Liga Promotion Bavois 0 - 0 Cham
14.05.2022 1. Liga Promotion Bavois 1 - 0 Cham