Austria
A-League •
25.04.2026 — 14:45
Perth Glory
Elo: 1515λ (Beklenen Gol): 1.74
2 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Brisbane Roar
Elo: 1535λ (Beklenen Gol): 1.77
Model Güven Derecesi:
%80
Perth Glory - Brisbane Roar mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.74, Dep: 1.77 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Brisbane Roar %38.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %68.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %69.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Perth Glory xG
2.00
Dengeli
Brisbane Roar xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%37.7
X (Beraberlik)
%23.6
2 (Deplasman)
%38.7
Çifte Şans 1X: %61.3
Çifte Şans X2: %62.3
Çifte Şans 12: %76.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.3
0.5 Alt: %3.7
1.5 Üst: %87.2
1.5 Alt: %12.8
2.5 Üst: %68.1
2.5 Alt: %31.9
3.5 Üst: %46.6
3.5 Alt: %53.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%69.1
KG Yok
%30.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.9
1-2
%8.1
2-1
%8.0
2-2
%7.1
1-3
%4.8
0-2
%4.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.9
İY X: %37.6
İY 2: %31.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %78.4
İY 0.5 Alt: %21.6
İY 1.5 Üst: %47.7
İY 1.5 Alt: %52.3
İY 2.5 Üst: %21.0
İY 2.5 Alt: %79.0
İY 3.5 Üst: %7.4
İY 3.5 Alt: %92.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.59
+
Dep
5.52
=
Toplam
11.11
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %77.8
8.5 Alt: %22.2
9.5 Üst: %67.2
9.5 Alt: %32.8
10.5 Üst: %55.4
10.5 Alt: %44.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.11 Korner (Ev: 2.57, Dep: 2.54)
İY 4.5 Üst: %57.9
İY 4.5 Alt: %42.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %44.7 |
Eşit: %12.1 |
Dep: %43.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
28.7
Ev: 14.7 • Dep: 14
İsabetli Şut
10
Ev: 5.2 • Dep: 4.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %91.4
21.5 Alt: %8.6
23.5 Şut Üst: %83.3
23.5 Alt: %16.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %78.1
7.5 Alt: %21.9
8.5 İsabetli Üst: %66.9
8.5 Alt: %33.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPerth Glory
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Brisbane Roar
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Perth Glory (0.0)
@2.03
%49.4 İhtimal
İade (Push): %24.1
Brisbane Roar (+0.00)
@1.97
%50.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@1.95
%51.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@2.05
%48.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.19 | %19.3 | %0.0 | @1.24 | %80.7 |
| -1.25 | @4.72 | %21.2 | %0.0 | @1.27 | %78.8 |
| -1.00 | @4.24 | %23.6 | %18.2 | @1.31 | %76.4 |
| -0.75 | @3.20 | %31.2 | %0.0 | @1.45 | %68.8 |
| -0.50 | @2.67 | %37.5 | %0.0 | @1.60 | %62.5 |
| -0.25 | @2.35 | %42.6 | %0.0 | @1.74 | %57.4 |
| 0.0 Ana Hat | @2.03 | %49.4 | %24.1 | @1.97 | %50.7 |
| +0.25 | @1.78 | %56.3 | %0.0 | @2.29 | %43.7 |
| +0.50 | @1.63 | %61.5 | %0.0 | @2.60 | %38.5 |
| +0.75 | @1.47 | %67.8 | %0.0 | @3.11 | %32.2 |
| +1.00 | @1.32 | %75.5 | %18.5 | @4.08 | %24.5 |
| +1.25 | @1.28 | %78.0 | %0.0 | @4.54 | %22.0 |
| +1.50 | @1.25 | %80.0 | %0.0 | @5.00 | %20.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.17 | %85.6 | %0.0 | @6.94 | %14.4 |
| +2.00 | @1.19 | %83.9 | %19.4 | @6.20 | %16.1 |
| +2.25 | @1.34 | %74.8 | %0.0 | @3.97 | %25.2 |
| +2.50 | @1.48 | %67.6 | %0.0 | @3.08 | %32.5 |
| +2.75 | @1.57 | %63.6 | %0.0 | @2.74 | %36.4 |
| +3.00 | @1.71 | %58.4 | %21.9 | @2.41 | %41.6 |
| +3.25 Ana Hat | @1.95 | %51.2 | %0.0 | @2.05 | %48.8 |
| +3.50 | @2.19 | %45.6 | %0.0 | @1.84 | %54.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.7% | 4.7% | 4.8% | 2.8% | 1.2% | 0.4% |
| 1 Gol | 4.6% | 10.1% | 8.3% | 4.9% | 2.2% | 0.8% |
| 2 Gol | 4.6% | 8.2% | 7.2% | 4.3% | 1.9% | 0.7% |
| 3 Gol | 2.7% | 4.7% | 4.2% | 2.5% | 1.1% | 0.4% |
| 4 Gol | 1.2% | 2.1% | 1.8% | 1.1% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.7% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
Perth Glory — Son 5 Maç
B
vs Sydney (D)
0 - 0
G
vs Macarthur (E)
3 - 1
B
vs Central Coast Mariners (D)
2 - 2
M
vs Wellington Phoenix (D)
2 - 0
B
vs Brisbane Roar (D)
1 - 1
Brisbane Roar — Son 5 Maç
M
vs Melbourne City (E)
2 - 3
B
vs Central Coast Mariners (D)
2 - 2
M
vs Wellington Phoenix (E)
1 - 2
B
vs Perth Glory (E)
1 - 1
G
vs Perth Glory (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 28.02.2026 | A-League | Brisbane Roar | 1 - 1 | Perth Glory |
| 16.01.2026 | A-League | Perth Glory | 1 - 2 | Brisbane Roar |
| 15.03.2025 | A-League | Perth Glory | 1 - 3 | Brisbane Roar |
| 21.12.2024 | A-League | Brisbane Roar | 0 - 1 | Perth Glory |
| 23.07.2024 | Australia Cup | Brisbane Roar | 2 - 4 | Perth Glory |
| 17.02.2024 | A-League | Perth Glory | 3 - 2 | Brisbane Roar |
| 26.11.2023 | A-League | Brisbane Roar | 2 - 1 | Perth Glory |
| 26.02.2023 | A-League | Brisbane Roar | 2 - 1 | Perth Glory |