Fransa
Ligue 1 •
01.04.2026 — 13:00
Rangers
Elo: 1447λ (Beklenen Gol): 1.28
0 - 1
Tamamlandı
FC Mk de Kinshasa
Elo: 1526λ (Beklenen Gol): 0.90
Model Güven Derecesi:
%62
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Rangers - FC Mk de Kinshasa mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.28, Dep: 0.90 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Rangers %44.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %37.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %43.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %94.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Rangers xG
1.60
Dengeli
FC Mk de Kinshasa xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%44.3
X (Beraberlik)
%30.5
2 (Deplasman)
%25.2
Çifte Şans 1X: %74.9
Çifte Şans X2: %55.7
Çifte Şans 12: %69.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.7
0.5 Alt: %12.3
1.5 Üst: %65.0
1.5 Alt: %35.0
2.5 Üst: %37.2
2.5 Alt: %62.8
3.5 Üst: %17.7
3.5 Alt: %82.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%43.8
KG Yok
%56.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.0
1-0
%13.5
0-0
%12.3
2-0
%9.3
0-1
%9.2
2-1
%8.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.8
İY X: %48.1
İY 2: %20.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.8
İY 0.5 Alt: %38.2
İY 1.5 Üst: %26.4
İY 1.5 Alt: %73.7
İY 2.5 Üst: %7.7
İY 2.5 Alt: %92.4
İY 3.5 Üst: %1.8
İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.66
+
Dep
3.65
=
Toplam
8.31
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %45.1
8.5 Alt: %54.9
9.5 Üst: %32.3
9.5 Alt: %67.7
10.5 Üst: %21.6
10.5 Alt: %78.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.82 Korner (Ev: 2.14, Dep: 1.68)
İY 4.5 Üst: %33.7
İY 4.5 Alt: %66.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %56.8 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %29.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.5
Ev: 11.9 • Dep: 8.7
İsabetli Şut
7.2
Ev: 4.2 • Dep: 3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %40.1
21.5 Alt: %60.0
23.5 Şut Üst: %24.8
23.5 Alt: %75.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %42.9
7.5 Alt: %57.1
8.5 İsabetli Üst: %29.5
8.5 Alt: %70.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRangers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Mk de Kinshasa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Rangers (-0.25)
@1.92
%52.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Mk de Kinshasa (+0.25)
@2.09
%47.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.95
%51.4 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@2.06
%48.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.87 | %20.6 | %0.0 | @1.26 | %79.5 |
| -1.25 | @4.29 | %23.3 | %0.0 | @1.30 | %76.7 |
| -1.00 | @3.71 | %26.9 | %23.7 | @1.37 | %73.1 |
| -0.75 | @2.72 | %36.7 | %0.0 | @1.58 | %63.3 |
| -0.50 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
| -0.25 Ana Hat | @1.92 | %52.2 | %0.0 | @2.09 | %47.8 |
| 0.0 | @1.57 | %63.7 | %30.6 | @2.76 | %36.3 |
| +0.25 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.36 | %29.7 |
| +0.50 | @1.34 | %74.8 | %0.0 | @3.97 | %25.2 |
| +0.75 | @1.23 | %81.5 | %0.0 | @5.40 | %18.5 |
| +1.00 | @1.12 | %89.4 | %16.3 | @9.45 | %10.6 |
| +1.25 | @1.11 | %90.4 | %0.0 | @10.37 | %9.6 |
| +1.50 | @1.10 | %91.1 | %0.0 | @11.29 | %8.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.69 | %59.3 | %0.0 | @2.45 | %40.7 |
| +2.00 Ana Hat | @1.95 | %51.4 | %27.9 | @2.06 | %48.6 |
| +2.25 | @2.32 | %43.1 | %0.0 | @1.76 | %57.0 |
| +2.50 | @2.70 | %37.0 | %0.0 | @1.59 | %63.0 |
| +2.75 | @3.31 | %30.2 | %0.0 | @1.43 | %69.8 |
| +3.00 | @4.60 | %21.7 | %19.6 | @1.28 | %78.3 |
| +3.25 | @5.16 | %19.4 | %0.0 | @1.24 | %80.6 |
| +3.50 | @5.72 | %17.5 | %0.0 | @1.21 | %82.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 12.3% | 9.2% | 4.6% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 13.5% | 14.0% | 5.9% | 1.8% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.3% | 8.4% | 3.8% | 1.1% | 0.3% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.0% | 3.6% | 1.6% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.3% | 1.1% | 0.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Rangers — Son 5 Maç
M
vs Anges Verts (D)
4 - 2
M
vs Motema Pembe (E)
1 - 3
G
vs Bukavu Dawa (D)
0 - 1
G
vs New Jack (E)
2 - 0
FC Mk de Kinshasa — Son 5 Maç
M
vs Céleste (D)
1 - 0
B
vs Bukavu Dawa (D)
1 - 1
G
vs FC Renaissance (E)
1 - 0
M
vs Dauphins Noirs (D)
1 - 0
M
vs Etoile de Kivu (D)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.