İngiltere
League Two •
23.05.2026 — 10:00
Xi'an Ronghai
Elo: 1484λ (Beklenen Gol): 0.93
3 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Changchun Xidu
Elo: 1502λ (Beklenen Gol): 1.59
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç).
Xi'an Ronghai - Changchun Xidu mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.93, Dep: 1.59 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Changchun Xidu %51.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %49.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %46.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Xi'an Ronghai xG
1.24
Dengeli
Changchun Xidu xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%21.2
X (Beraberlik)
%26.9
2 (Deplasman)
%51.9
Çifte Şans 1X: %48.1
Çifte Şans X2: %78.8
Çifte Şans 12: %73.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.0
0.5 Alt: %9.0
1.5 Üst: %72.6
1.5 Alt: %27.4
2.5 Üst: %46.2
2.5 Alt: %53.8
3.5 Üst: %24.7
3.5 Alt: %75.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%49.1
KG Yok
%50.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.8
0-1
%11.9
0-2
%10.2
1-2
%9.5
0-0
%8.9
1-0
%6.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %18.5
İY X: %44.0
İY 2: %37.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.1
İY 0.5 Alt: %32.9
İY 1.5 Üst: %32.0
İY 1.5 Alt: %68.0
İY 2.5 Üst: %10.6
İY 2.5 Alt: %89.4
İY 3.5 Üst: %2.7
İY 3.5 Alt: %97.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.95
+
Dep
5.14
=
Toplam
9.09
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %55.7
8.5 Alt: %44.4
9.5 Üst: %42.5
9.5 Alt: %57.5
10.5 Üst: %30.5
10.5 Alt: %69.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.18 Korner (Ev: 1.82, Dep: 2.36)
İY 4.5 Üst: %40.7
İY 4.5 Alt: %59.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %28.7 |
Eşit: %12.5 |
Dep: %58.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.6
Ev: 9.7 • Dep: 12.9
İsabetli Şut
7.9
Ev: 3.5 • Dep: 4.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %58.0
21.5 Alt: %42.0
23.5 Şut Üst: %41.3
23.5 Alt: %58.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.0
7.5 Alt: %47.0
8.5 İsabetli Üst: %39.0
8.5 Alt: %61.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiXi'an Ronghai
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Changchun Xidu
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Xi'an Ronghai (+0.50)
@2.07
%48.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Changchun Xidu (-0.50)
@1.94
%51.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.89
%52.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.12
%47.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @13.31 | %7.5 | %0.0 | @1.08 | %92.5 |
| -1.25 | @12.40 | %8.1 | %0.0 | @1.09 | %91.9 |
| -1.00 | @11.48 | %8.7 | %13.8 | @1.10 | %91.3 |
| -0.75 | @6.47 | %15.5 | %0.0 | @1.18 | %84.5 |
| -0.50 | @4.70 | %21.3 | %0.0 | @1.27 | %78.7 |
| -0.25 | @4.06 | %24.6 | %0.0 | @1.33 | %75.4 |
| 0.0 | @3.43 | %29.2 | %27.1 | @1.41 | %70.8 |
| +0.25 | @2.48 | %40.3 | %0.0 | @1.67 | %59.7 |
| +0.50 Ana Hat | @2.07 | %48.4 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| +0.75 | @1.82 | %55.0 | %0.0 | @2.22 | %45.0 |
| +1.00 | @1.57 | %63.8 | %24.1 | @2.76 | %36.2 |
| +1.25 | @1.45 | %68.7 | %0.0 | @3.20 | %31.3 |
| +1.50 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.64 | %27.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.47 | %68.2 | %0.0 | @3.14 | %31.8 |
| +2.00 | @1.60 | %62.4 | %26.6 | @2.66 | %37.6 |
| +2.25 Ana Hat | @1.89 | %52.9 | %0.0 | @2.12 | %47.2 |
| +2.50 | @2.18 | %45.8 | %0.0 | @1.85 | %54.2 |
| +2.75 | @2.55 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| +3.00 | @3.24 | %30.9 | %21.6 | @1.45 | %69.1 |
| +3.25 | @3.68 | %27.2 | %0.0 | @1.37 | %72.9 |
| +3.50 | @4.13 | %24.2 | %0.0 | @1.32 | %75.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.0% | 12.0% | 10.2% | 5.4% | 2.2% | 0.7% |
| 1 Gol | 6.6% | 12.9% | 9.5% | 5.0% | 2.0% | 0.6% |
| 2 Gol | 3.5% | 5.6% | 4.4% | 2.3% | 0.9% | 0.3% |
| 3 Gol | 1.1% | 1.7% | 1.4% | 0.7% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.4% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Xi'an Ronghai — Son 5 Maç
M
vs Shanghai Port II (E)
0 - 3
M
vs Changchun Xidu (D)
2 - 0
B
vs Shanghai Port II (E)
0 - 0
B
vs Changchun Xidu (E)
0 - 0
M
vs Shanghai Port II (D)
5 - 0
Changchun Xidu — Son 5 Maç
M
vs Shanghai Second (E)
0 - 1
B
vs Dalian Yingbo B (D)
2 - 2
G
vs Xi'an Ronghai (E)
2 - 0
B
vs Xi'an Ronghai (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 28.06.2025 | League Two | Changchun Xidu | 2 - 0 | Xi'an Ronghai |
| 13.04.2025 | League Two | Xi'an Ronghai | 0 - 0 | Changchun Xidu |