South-Africa
K League 1 •
17.03.2026 — 13:30
Gimcheon Sangmu FC
Elo: 1502λ (Beklenen Gol): 1.23
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Gwangju FC
Elo: 1478λ (Beklenen Gol): 0.86
Model Güven Derecesi:
%78
Gimcheon Sangmu FC - Gwangju FC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.23, Dep: 0.86 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Gimcheon Sangmu FC %43.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %34.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %41.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %31.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Gimcheon Sangmu FC xG
1.60
Dengeli
Gwangju FC xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%43.6
X (Beraberlik)
%31.3
2 (Deplasman)
%25.1
Çifte Şans 1X: %74.9
Çifte Şans X2: %56.4
Çifte Şans 12: %68.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %86.6
0.5 Alt: %13.4
1.5 Üst: %62.8
1.5 Alt: %37.2
2.5 Üst: %34.8
2.5 Alt: %65.2
3.5 Üst: %16.0
3.5 Alt: %84.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%41.9
KG Yok
%58.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%14.2
1-1
%14.1
0-0
%13.3
0-1
%9.7
2-0
%9.3
2-1
%8.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.0
İY X: %49.1
İY 2: %19.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %60.3
İY 0.5 Alt: %39.7
İY 1.5 Üst: %24.9
İY 1.5 Alt: %75.1
İY 2.5 Üst: %7.0
İY 2.5 Alt: %93.1
İY 3.5 Üst: %1.5
İY 3.5 Alt: %98.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.55
+
Dep
3.58
=
Toplam
8.13
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %42.5
8.5 Alt: %57.5
9.5 Üst: %29.9
9.5 Alt: %70.1
10.5 Üst: %19.7
10.5 Alt: %80.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.74 Korner (Ev: 2.09, Dep: 1.65)
İY 4.5 Üst: %32.0
İY 4.5 Alt: %68.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %56.4 |
Eşit: %13.5 |
Dep: %30.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20
Ev: 11.5 • Dep: 8.4
İsabetli Şut
7
Ev: 4.1 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %35.4
21.5 Alt: %64.6
23.5 Şut Üst: %21.1
23.5 Alt: %78.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %40.0
7.5 Alt: %60.0
8.5 İsabetli Üst: %27.0
8.5 Alt: %73.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiGimcheon Sangmu FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Gwangju FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Gimcheon Sangmu FC (-0.25)
@1.94
%51.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Gwangju FC (+0.25)
@2.07
%48.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.08
%48.2 İhtimal
İade (Push): %28.1
+2.00 Gol Alt
@1.93
%51.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.07 | %19.7 | %0.0 | @1.25 | %80.3 |
| -1.25 | @4.47 | %22.4 | %0.0 | @1.29 | %77.6 |
| -1.00 | @3.86 | %25.9 | %23.8 | @1.35 | %74.1 |
| -0.75 | @2.79 | %35.9 | %0.0 | @1.56 | %64.1 |
| -0.50 | @2.30 | %43.5 | %0.0 | @1.77 | %56.5 |
| -0.25 Ana Hat | @1.94 | %51.6 | %0.0 | @2.07 | %48.4 |
| 0.0 | @1.58 | %63.4 | %31.4 | @2.74 | %36.6 |
| +0.25 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.36 | %29.8 |
| +0.50 | @1.33 | %74.9 | %0.0 | @3.99 | %25.1 |
| +0.75 | @1.22 | %81.6 | %0.0 | @5.45 | %18.4 |
| +1.00 | @1.11 | %89.7 | %16.5 | @9.71 | %10.3 |
| +1.25 | @1.10 | %90.6 | %0.0 | @10.66 | %9.4 |
| +1.50 | @1.09 | %91.4 | %0.0 | @11.62 | %8.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.77 | %56.6 | %0.0 | @2.31 | %43.4 |
| +2.00 Ana Hat | @2.08 | %48.2 | %28.1 | @1.93 | %51.8 |
| +2.25 | @2.48 | %40.3 | %0.0 | @1.68 | %59.7 |
| +2.50 | @2.88 | %34.7 | %0.0 | @1.53 | %65.3 |
| +2.75 | @3.59 | %27.9 | %0.0 | @1.39 | %72.1 |
| +3.00 | @5.13 | %19.5 | %18.9 | @1.24 | %80.5 |
| +3.25 | @5.73 | %17.5 | %0.0 | @1.21 | %82.6 |
| +3.50 | @6.33 | %15.8 | %0.0 | @1.19 | %84.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 13.4% | 9.7% | 4.6% | 1.3% | 0.3% | 0.0% |
| 1 Gol | 14.2% | 14.1% | 5.7% | 1.6% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.3% | 8.1% | 3.5% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.8% | 3.3% | 1.4% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.2% | 1.0% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Gimcheon Sangmu FC — Son 5 Maç
B
vs Gwangju FC (D)
1 - 1
M
vs Gwangju FC (D)
1 - 0
B
vs Gwangju FC (E)
0 - 0
G
vs Gwangju FC (E)
2 - 0
M
vs Gwangju FC (D)
2 - 0
Gwangju FC — Son 5 Maç
B
vs Gimcheon Sangmu FC (E)
1 - 1
G
vs Gimcheon Sangmu FC (E)
1 - 0
B
vs Gimcheon Sangmu FC (D)
0 - 0
M
vs Gimcheon Sangmu FC (D)
2 - 0
G
vs Gimcheon Sangmu FC (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 22.07.2025 | K League 1 | Gwangju FC | 1 - 1 | Gimcheon Sangmu FC |
| 05.05.2025 | K League 1 | Gwangju FC | 1 - 0 | Gimcheon Sangmu FC |
| 16.03.2025 | K League 1 | Gimcheon Sangmu FC | 0 - 0 | Gwangju FC |
| 28.09.2024 | K League 1 | Gimcheon Sangmu FC | 2 - 0 | Gwangju FC |
| 15.06.2024 | K League 1 | Gwangju FC | 2 - 0 | Gimcheon Sangmu FC |
| 06.04.2024 | K League 1 | Gimcheon Sangmu FC | 2 - 1 | Gwangju FC |
| 25.10.2020 | K League 1 | Gwangju FC | 0 - 1 | Gimcheon Sangmu FC |