Portekiz
Primeira-liga •
02.11.2026 — 23:15
Benfica
Elo: 1732λ (Beklenen Gol): 2.96
VS
Başlamadı
Alverca
Elo: 1478λ (Beklenen Gol): 0.96
Model Güven Derecesi:
%85
Benfica - Alverca mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.96, Dep: 0.96 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Benfica %77.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %75.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %59.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %14.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86.4
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%70.0
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Benfica xG
3.11
Dengeli
Alverca xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%77.2
X (Beraberlik)
%14.1
2 (Deplasman)
%8.8
Çifte Şans 1X: %91.2
Çifte Şans X2: %22.8
Çifte Şans 12: %86.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.4
0.5 Alt: %2.6
1.5 Üst: %90.7
1.5 Alt: %9.3
2.5 Üst: %75.0
2.5 Alt: %25.0
3.5 Üst: %55.0
3.5 Alt: %45.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%59.1
KG Yok
%40.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%8.7
3-0
%8.6
2-1
%8.4
3-1
%8.3
4-0
%6.4
4-1
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %58.3
İY X: %30.3
İY 2: %11.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %82.0
İY 0.5 Alt: %18.0
İY 1.5 Üst: %52.9
İY 1.5 Alt: %47.1
İY 2.5 Üst: %25.2
İY 2.5 Alt: %74.8
İY 3.5 Üst: %9.3
İY 3.5 Alt: %90.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
8.04
+
Dep
3.79
=
Toplam
11.83
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %83.4
8.5 Alt: %16.6
9.5 Üst: %74.3
9.5 Alt: %25.7
10.5 Üst: %63.5
10.5 Alt: %36.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.44 Korner (Ev: 3.7, Dep: 1.74)
İY 4.5 Üst: %63.4
İY 4.5 Alt: %36.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %86.5 |
Eşit: %5.5 |
Dep: %8.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
31.2
Ev: 22.1 • Dep: 9.1
İsabetli Şut
11
Ev: 7.9 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %96.4
21.5 Alt: %3.6
23.5 Şut Üst: %92.0
23.5 Alt: %8.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %85.5
7.5 Alt: %14.5
8.5 İsabetli Üst: %76.5
8.5 Alt: %23.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBenfica
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Alverca
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Benfica (-1.75)
@2.03
%49.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Alverca (+1.75)
@1.97
%50.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@1.95
%51.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@2.05
%48.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @1.82 | %54.9 | %0.0 | @2.22 | %45.1 |
| -1.25 | @1.64 | %61.1 | %0.0 | @2.57 | %38.9 |
| -1.00 | @1.45 | %69.0 | %20.5 | @3.22 | %31.0 |
| -0.75 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.64 | %27.5 |
| -0.50 | @1.33 | %75.3 | %0.0 | @4.05 | %24.7 |
| -0.25 | @1.23 | %81.5 | %0.0 | @5.42 | %18.5 |
| 0.0 | @1.13 | %88.9 | %15.2 | @8.97 | %11.1 |
| +0.25 | @1.11 | %89.8 | %0.0 | @9.78 | %10.2 |
| +0.50 | @1.10 | %90.6 | %0.0 | @10.59 | %9.5 |
| +0.75 | @1.07 | %93.5 | %0.0 | @15.44 | %6.5 |
| +1.00 | @1.03 | %96.7 | %6.4 | @30.22 | %3.3 |
| +1.25 | @1.03 | %96.8 | %0.0 | @31.25 | %3.2 |
| +1.50 | @1.03 | %96.9 | %0.0 | @32.27 | %3.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.12 | %89.0 | %0.0 | @9.05 | %11.1 |
| +2.00 | @1.14 | %87.8 | %17.0 | @8.21 | %12.2 |
| +2.25 | @1.26 | %79.7 | %0.0 | @4.92 | %20.3 |
| +2.50 | @1.37 | %72.9 | %0.0 | @3.69 | %27.1 |
| +2.75 | @1.44 | %69.6 | %0.0 | @3.29 | %30.4 |
| +3.00 | @1.53 | %65.4 | %21.6 | @2.89 | %34.6 |
| +3.25 | @1.74 | %57.5 | %0.0 | @2.35 | %42.5 |
| +3.50 Ana Hat | @1.95 | %51.3 | %0.0 | @2.05 | %48.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.6% | 1.6% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 5.9% | 6.6% | 3.0% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 9.4% | 9.1% | 4.4% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 9.3% | 9.0% | 4.3% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 6.9% | 6.6% | 3.2% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 4.1% | 3.9% | 1.9% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
Benfica — Son 5 Maç
G
vs GIL Vicente (E)
4 - 1
G
vs Santa Clara (D)
1 - 2
G
vs Omonia Nicosia (D)
1 - 4
G
vs Celtic (E)
4 - 1
G
vs Vitória SC (E)
2 - 0
Alverca — Son 5 Maç
M
vs Arouca (E)
0 - 1
M
vs Tondela (D)
2 - 0
G
vs Famalicao (D)
1 - 4
G
vs Rio Ave (E)
1 - 0
G
vs Nacional (D)
1 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.02.2026 | Primeira-liga | Benfica | 2 - 1 | Alverca |
| 31.08.2025 | Primeira-liga | Alverca | 1 - 2 | Benfica |