Romanya
Liga I •
02.11.2026 — 21:30
Universitatea Cluj
Elo: 1528λ (Beklenen Gol): 1.94
CANLI
FCSB
Elo: 1530λ (Beklenen Gol): 1.69
Model Güven Derecesi:
%80
Universitatea Cluj - FCSB mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.94, Dep: 1.69 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Universitatea Cluj %43.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %70.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Universitatea Cluj xG
2.31
Dengeli
FCSB xG
1.91
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%43.6
X (Beraberlik)
%23.0
2 (Deplasman)
%33.5
Çifte Şans 1X: %66.6
Çifte Şans X2: %56.4
Çifte Şans 12: %77.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.6
0.5 Alt: %3.4
1.5 Üst: %88.4
1.5 Alt: %11.6
2.5 Üst: %70.3
2.5 Alt: %29.8
3.5 Üst: %49.1
3.5 Alt: %50.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.5
KG Yok
%29.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.4
2-1
%8.4
1-2
%7.3
2-2
%7.1
3-1
%5.5
2-0
%5.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %34.8
İY X: %36.9
İY 2: %28.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %79.4
İY 0.5 Alt: %20.6
İY 1.5 Üst: %49.4
İY 1.5 Alt: %50.6
İY 2.5 Üst: %22.3
İY 2.5 Alt: %77.7
İY 3.5 Üst: %8.1
İY 3.5 Alt: %91.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.99
+
Dep
5.35
=
Toplam
11.34
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %79.7
8.5 Alt: %20.3
9.5 Üst: %69.5
9.5 Alt: %30.5
10.5 Üst: %58.0
10.5 Alt: %42.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.22 Korner (Ev: 2.75, Dep: 2.46)
İY 4.5 Üst: %59.7
İY 4.5 Alt: %40.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %51.5 |
Eşit: %11.8 |
Dep: %36.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.4
Ev: 15.9 • Dep: 13.5
İsabetli Şut
10.3
Ev: 5.6 • Dep: 4.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %93.3
21.5 Alt: %6.8
23.5 Şut Üst: %86.3
23.5 Alt: %13.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %80.4
7.5 Alt: %19.7
8.5 İsabetli Üst: %69.7
8.5 Alt: %30.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiUniversitatea Cluj
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FCSB
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Universitatea Cluj (-0.25)
@2.05
%48.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
FCSB (+0.25)
@1.95
%51.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.09
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.92
%52.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.23 | %23.7 | %0.0 | @1.31 | %76.3 |
| -1.25 | @3.82 | %26.2 | %0.0 | @1.36 | %73.8 |
| -1.00 | @3.41 | %29.4 | %19.4 | @1.42 | %70.6 |
| -0.75 | @2.70 | %37.0 | %0.0 | @1.59 | %63.0 |
| -0.50 | @2.32 | %43.1 | %0.0 | @1.76 | %56.9 |
| -0.25 Ana Hat | @2.05 | %48.8 | %0.0 | @1.95 | %51.2 |
| 0.0 | @1.78 | %56.3 | %23.5 | @2.29 | %43.7 |
| +0.25 | @1.61 | %62.1 | %0.0 | @2.64 | %37.9 |
| +0.50 | @1.50 | %66.6 | %0.0 | @2.99 | %33.4 |
| +0.75 | @1.38 | %72.7 | %0.0 | @3.66 | %27.3 |
| +1.00 | @1.25 | %80.1 | %16.8 | @5.01 | %19.9 |
| +1.25 | @1.22 | %81.9 | %0.0 | @5.52 | %18.1 |
| +1.50 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.03 | %16.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.15 | %86.9 | %0.0 | @7.63 | %13.1 |
| +2.00 | @1.17 | %85.4 | %18.5 | @6.85 | %14.6 |
| +2.25 | @1.30 | %76.7 | %0.0 | @4.29 | %23.3 |
| +2.50 | @1.44 | %69.6 | %0.0 | @3.29 | %30.4 |
| +2.75 | @1.52 | %65.9 | %0.0 | @2.93 | %34.1 |
| +3.00 | @1.63 | %61.2 | %21.6 | @2.58 | %38.8 |
| +3.25 | @1.86 | %53.8 | %0.0 | @2.16 | %46.2 |
| +3.50 Ana Hat | @2.09 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.4% | 3.9% | 3.9% | 2.2% | 0.9% | 0.3% |
| 1 Gol | 4.6% | 9.6% | 7.5% | 4.2% | 1.8% | 0.6% |
| 2 Gol | 5.1% | 8.6% | 7.3% | 4.1% | 1.7% | 0.6% |
| 3 Gol | 3.3% | 5.6% | 4.7% | 2.7% | 1.1% | 0.4% |
| 4 Gol | 1.6% | 2.7% | 2.3% | 1.3% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.6% | 1.1% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.1% |
Universitatea Cluj — Son 5 Maç
G
vs CFR 1907 Cluj (D)
1 - 3
G
vs Corvinul Hunedoara (D)
0 - 3
B
vs Arges Pitesti (E)
2 - 2
M
vs Rapid (E)
3 - 4
G
vs CFR 1907 Cluj (D)
1 - 3
FCSB — Son 5 Maç
M
vs Gloria Bistriţa (D)
1 - 0
G
vs Rapid (E)
4 - 1
G
vs FC Voluntari (D)
1 - 2
G
vs Oţelul (E)
1 - 0
M
vs Universitatea Craiova (D)
5 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 07.03.2026 | Liga I | FCSB | 1 - 3 | Universitatea Cluj |
| 01.11.2025 | Liga I | Universitatea Cluj | 0 - 2 | FCSB |
| 11.05.2025 | Liga I | Universitatea Cluj | 0 - 2 | FCSB |
| 05.04.2025 | Liga I | FCSB | 1 - 0 | Universitatea Cluj |
| 10.11.2024 | Liga I | Universitatea Cluj | 1 - 2 | FCSB |
| 13.07.2024 | Liga I | FCSB | 1 - 1 | Universitatea Cluj |
| 19.02.2024 | Liga I | Universitatea Cluj | 0 - 0 | FCSB |
| 02.10.2023 | Liga I | FCSB | 2 - 2 | Universitatea Cluj |